Закарпаття в зоні ризику: в Україні може бути землетрус до 8 балів, — сейсмолог

Фахівець назвав небезпечні регіони, які також може сколихнути землетрус.

Хвиля землетрусів, які сталися у світі цього тижня, потрясла усіх. Кількість жертв у Туреччині досягла понад 20 000 людей. Землетрус відчули також жителі Сирії, Румунії, Грузії, Казахстану та навіть Нью-Йорка. Висока ймовірність землетрусів спостерігається у всіх сейсмоактивних поясах, на одному з яких розташована Україна. Про це розповів сейсмолог НАН Олександр Кендзьор, пише “Главред”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпаття сколихнула новина про загибель двох військових: відомі імена Героїв (ФОТО)

За його словами, в Україні також можливі землетруси. Сусідня від України Румунія знаходиться у зоні Вранча. Це унікальна сейсмоактивна ділянка, розташована на стику Південних та Східних (Українських) Карпат у повіті Вранча (Румунія), із гіпоцентром землетрусів від 80 до 190 кілометрів. Така глибина провокує 8-9-бальні поштовхи в епіцентрах – Румунії, Болгарії та Молдови.

Завдяки великим глибинам та магнітудам землетрус у зоні Вранча проявляються на величезній території — від Греції на півдні до Фінляндії на півночі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наразі скасовано: в Укренерго оприлюднили важливе повідомлення про графіки

Землетрус на цій сейсмоактивній плиті може відчуватись на всій території України, але особливо біля Криму та на Закарпатті. Найпотужніші поштовхи з інтенсивністю 8 балів за шкалою Ріхтера можливі на південному заході Одеської області.

Землетруси залежать від того, з якою швидкістю рухаються тектонічні плити. Передбачити їхній рух заздалегідь складно, так само, як і не можна зупинити рух плит.

Нагадаємо, що відомо, де в Україні можливий потужний землетрус.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*