Закарпаття – край заробітчан: як в’їхати на територію Угорщини в час пандемії

Угорщина користується неабияким попитом серед закарпатських заробітчан. Навіть під час пандемії тисячі закарпатців їдуть сюди на заробітки.

3акарпатський ДІАЛОГ пропонує інформацію щодо в’їзду на територію країни та що робити одразу після прибуття.

Режим тимчасового в’їзду

З 01 вересня 2020 року в’їзд громадян України в Угорщину заборонено.

Право в’їзду в Угорщину мають лише громадяни України:

  1. Які є членами сім’ї громадян Угорщини.
  2. Які мають дійсний дозвіл на постійне проживання в Угорщині та члени їх сімей.
  3. Які мають дійсний дозвіл на тимчасове проживання в Угорщині, що дає право перебувати на території країни більше 90 днів.
  4. Які є посадовими особами дипломатичної служби або прибувають в Угорщину з офіційним візитом.
  5. Які є спортивними професіоналами та працюють в Угорщині.
  6. Які документально доведуть, що протягом останніх 6 місяців хворіли COVID-19.

У інших випадках в’їзд в Угорщину для громадян України можливий лише після отримання дозволу угорської поліції. Зокрема, за наявності достатніх підстав (судовий процес, працевлаштування, лікування, навчання, похорон тощо) потрібно заповнити угорською або англійською мовою та подати електронну заявку, доступну за посиланням: https://ugyintezes.police.hu/meltanyossagi-kerelem.

Відповідь надходить, як правило, протягом 48 годин. Рішення про задоволення клопотання, яке надсилається на електронну адресу, вказану в процесі формування запиту, необхідно продемонструвати на кордоні (друкований варіант або на екрані мобільного пристрою).

Усі громадяни України, які прибувають в Угорщину, обов’язково потрапляють до карантину на 10 днів (по місцю проживання або у шпиталі). Звільнитися від карантину можливо на підставі результатів двох негативних тестів (виключно в Угорщині) на COVID-19 (SARS-CoV-2 teszt) з різницею видачі щонайменше у 48 годин. Результати іноземних тестів не розглядаються.

На українсько-угорському кордоні для в”їзду в Угорщину можна використати виключно пункти пропуску «Тиса», «Лужанка» та «Вілок».

Режим тимчасового транзиту

Громадяни України, які бажають ТРАНЗИТОМ перетнути територію Угорщини, не потребують отримання індивідуального дозволу для транзиту, якщо громадянин України повертається в Україну, а також у разі коли:

– особа надає згоду пройти перевірку на наявність COVID-19 та не має ознак підозри на інфекцію (медичний огляд, вимірювання температури тощо);

– особа відповідає всім вимогам для в’їзду, визначеним Кодексом Шенгенських кордонів (біометричний паспорт, віза, медична страховка, яка діє на території Європи, фінансове забезпечення);

– у особи наявний документ, що підтверджує право на в’їзд у країну призначення (в залежності від вимог конкретної країни: дозвіл на проживання, робоча віза, бронювання готелю, документ на право власності нерухомості, результати тестів на вірус тощо), а також, за необхідності, документи, що підтверджують можливість Вашого в’їзду до інших транзитних країн (Румунія, Сербія, Хорватія, Словенія, Австрія, Словаччина).

На українсько-угорському кордоні для транзиту можна використати виключно пункти пропуску «Тиса» та «Лужанка». Інформацію щодо гуманітарних (транзитних) коридорів (маршрутів та пунктів пропуску) можна знайти за посиланням: http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo.

Зупинки у рамках використання гуманітарних коридорів мають здійснюватися у мінімально необхідній для перетину території країни кількості, у визначених органами влади зонах відпочинку та АЗС. Час транзиту не може перевищувати 24 години. Контроль за дотриманням правил транзиту здійснюється поліцією.

Особливості по країні

З 04.11.2020 р. в Угорщині запроваджено режим надзвичайної ситуації.

На всій території країни введено в дію такі протиепідемічні заходи:

– з 20.00 до ранку 05.00 діє комендантська година;

– забороняється проведення зібрань; сімейні/приватні заходи проводяться кількістю до 10 осіб;

– ресторани зачиняються, можливо лише приготування їжі для доставки або на виніс;

– магазини та інші заклади зачиняються о 19.00;

– готелі приймають лише осіб, що приїжджають з діловою метою, заселення туристів забороняється;

– весілля заборонені, дозволяється тільки державна реєстрація шлюбу за участі найближчих осіб (батьки, брати, сестри, свідки);

– поховання відбуваються за участі максимум 50 осіб;

– спортивні змагання проводяться без глядачів;

– індивідуальні заняття спортом дозволені, аматорські командні тренування заборонені;

– фітнес зали, криті басейни, музеї, театри, зоопарки зачиняються;

– вищі навчальні заклади проводять навчання онлайн; студентські гуртожитки зачиняються;

– в середніх школах від 9 класу вводиться дистанційне навчання;

– яслі, дитячі садки, навчальні заклади для дітей до 14 років залишаються відчиненими.

На угорських пунктах пропуску проїзд дозволений лише після проходження медичної перевірки (у разі наявності підозри зараження коронавірусом у в’їзді буде відмовлено), за визначеним транзитним маршрутом із зобов’язанням покинути територію Угорщини у термін до 24 годин.

Угорські компетентні органи відповідно до чинного законодавства накладають адміністративні штрафи на іноземців, у т.ч. громадян України, які перевищили дозволений строк перебування в країнах Шенгенської зони до запровадження цими країнами карантинних заходів (штраф від 5 до 50 тис. форинтів/15-150 дол. США).

Якщо строк перебування в країнах Шенгенської зони закінчився після запровадження цими країнами карантинних заходів, для уникнення штрафу, громадянам, які перетинають угорський кордон, необхідно документально довести угорським компетентним органам, що вони перебували у карантині, або що документи на продовження строку дозволу були подані до відповідного органу тощо (має бути документ офіційного органу). Водночас, кожен окремий випадок підлягає ретельній перевірці та розглядається в індивідуальному порядку.

ЕКСКЛЮЗИВ

Нагадаємо, правоохоронці показали, як у дворі виноградівського контрабандиста вилучали сигарети.

Будь в курсі останніх новин!
Підпишись на нашу Facebook-сторінку та YouTube-канал.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*