Автомобіль, який смертельно травмував закарпатського футболіста Мирослава Мудру, вимагають зняти з арешту

Слухання за клопотанням власника авто, котрий у кримінальному проваджені має статус свідка, проходять в Ужгородському міськрайонному суді.

Засідання, за участі адвоката заявника, прокурора та потерпілої сторони відбулось в п’ятницю, 19 березня, – повідомив Голос Карпат.

Адвокат просив зняти арешт з «Volkswagen Caddy», що належить його клієнту, котрий проходить по справі трагічної загибелі Мирослава Мудри як свідок. Пізно ввечері 16 грудня 2020 року зіткнення саме з цією автівкою змінило траєкторію руху авто-вбивці і воно вилетіло на узбіччя, де здійснило наїзд на футболістів, що повертались з тренування.

З тих пір «Caddy» знаходиться на штрафмайданчику, з ним було проведено ряд слідчих дій.

Прокурор хоча і заперечував проти зняття арешту з авто-учасника як з одного з речових доказів, але оскільки не зміг обгрунтовано пояснити суду для чого воно ще потрібне, в засіданні зробили перерву до понеділка, 22 березня.

Потерпіла сторона, яку представляв рідний брат загиблого футболіста, розповів суду про неточності у висновках експерта та поверхневість слідчих експериментів, а також ігнорування ряду пошкоджень на автомобілі. Пошкодження, які відсутні в матеріалах кримінального провадження, були виявлені при спільному візуальному огляді адвоката потерпілої сторони та поліції, зафіксовані і передані суду.

Також зі слів брата загиблого, поліція не хоче проводити незалежну транспортно-трасологічну експертизу, яка б дала більш детальну інформацію про події того вечора і остаточно встановила б роль у них власника «Volkswagen Caddy».

Перший слідчий експеримент відбувся майже одразу після загибелі Мирослава Мудри, без участі сторони, яку визнано потерпілою – батька, брата і дружини загиблого. Проведення повторного слідчого експерименту вдалось домогтись лише після ряду відхилених клопотань та зустрічей з керівництвом поліції Закарпаття.

Це не єдині упущення в ході досудового розслідування, яке ведуть слідчі області. Ними ігноруються факти відсутності освідчення на алкоголь власника «Volkswagen Caddy»; повна втрата даних з камер відео-спостереження, яке за дорученням мали зняти іршавські поліцейські (трагедія трапилась при в’їзді в Іршаву, поблизу нічного клубу «Іллара» – ред.); а також присутність у справі в якості свідків лише родичів та працівників водія «Caddy».

Рідні неодноразово клопотали про заміну слідчого у цьому провадженні. Домогтись результату вдалося лише після зміни керівництва поліції Закарпатської області, проте вже майже на завершальному етапі досудового розслідування. Оскільки безпосередній підозрюваний у скоєнні ДТП з 18 грудня 2020 року знаходиться під вартою і у поліції не виникає сумнівів щодо його провини у смертельній аварії, правоохоронці хочуть якнайшвидшого погодження від прокуратури для передачі матеріалів до суду.

В свою чергу потерпілі не погоджуються з ігноруванням слідчими важливих службових упущень, хочуть більш детального розслідування участі в ДТП «Volkswagen Caddy» і просять поліцію роз’єднати кримінальне провадження – частину матеріалів по безпосередньому винуватцю направити до суду, а частину провадження щодо авто-учасника розслідувати більш детально.

Потерпілі припускають, саме роль «Caddy» могла бути ключовою і змінити траєкторію руху авто-вбивці на стільки, що трапилась трагедія.

В поліції обіцяють прозоре розслідування. Прокурори області мовчать і, як було видно з їхньому виступу в суді – зовсім не підготовлені.

Нагадаємо, у поліції розповіли подробиці автотрощі за участі голови Берегівської РДА (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*