Банкіри дали прогноз для фінсектору на півроку

Учасники опитування в більшості випадків песимістично оцінюють перспективи фінсектору на наступні півроку.

Фінансові установи України песимістично оцінюють перспективи фінансового сектору на наступні півроку. Про це свідчать результати Опитування про системні ризики фінансового сектору за листопад 2020 року, повідомляє прес-служба НБУ. 

При цьому частка респондентів з негативними очікуваннями помітно знизилася: з 71% – у травні 2020 року до 48% – зараз. Оцінка загального рівня ризику у фінансовому секторі залишається негативною з травня 2018 року. Два опитування поспіль свідчать, що приблизно третина респондентів вважає рівень ризику високим або дуже високим.  

Відзначається, що поточне опитування вкотре показало: корупція, діяльність правоохоронних органів і судової системи залишаються фактором високого або дуже високого ризику для фінансового сектору. Так вважає 91% керівників опитаних фінустанов, а баланс відповідей найгірший за весь період опитувань з травня 2018 року. 

Респонденти також вказали на стрімке зростання ризиків стану співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та загострення політичної і соціальної ситуації в країні. Економічні ризики, які домінували в травневому опитуванні, відійшли на другий план.

Незважаючи на високу оцінку загроз для фінансової системи, ризики доступності фондування і банкрутства, на думку респондентів, є найменш вагомими. 

Схильність фінустанов до ризику за останні півроку в цілому незначно знизилася, це відзначили 22% топ-менеджерів. 

Опитування проводилося з 11 по 25 листопада 2020 року. Участь у ньому взяли керівники 19 банків, 12 страхових і 2 інвестиційні компанії.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*