“Будемо бити у відповідь”, – МЗС про відносини з Угорщиною

Україна виступає за дружні відносини з Угорщиною, в яких будуть враховуватися національні інтереси обох країн.

Україна прагне до нормальних відносин з Угорщиною, але за порушення своїх інтересів “готова бити у відповідь”, заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

“Готові і прагнемо до повноцінно нормальних, дружніх відносин з Угорщиною, які повністю будуть враховувати національні інтереси обох країн”, – сказав був. 

Міністр дав коментар на заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про продовження блокування просування України в НАТО, він відзначив: “Ніякої новини прем’єр-міністр Обран не озвучив”. 

“Ми можемо нескінченно обмінюватися різкими заявами один з одним, це частина великої політичної баталії, але принципово ми готові дружити, ми готові шукати рішення. Але якщо хтось буде робити щось, що не відповідає українським інтересам і безпосередньо їх зачіпає, і буде бити по нас, ми будемо завжди бити у відповідь. Дипломатично, безумовно. Ми за позитив, за конструктив, але з повною повагою до позиції України, і ми готові поважати позиції інших країн”, – підкреслив Кулеба. 

Також він відзначив, що у відносинах з Угорщиною дуже важливо “не плутати грішне із праведним”. 

“Газ – це грішне, а захист національних меншин, забезпечення прав Української громади в Угорщині, угорської в Україні – це праведне. Тому ми перенесли на невизначений термін засідання двосторонньої економічної комісії, але ми готові рухатися вперед по освітньому треку, по треку захисту прав національний меншин”, – пояснив Кулеба. 

Міністр відзначив позитив у цьому питанні, адже недавно відбулося засідання робочої групи з питань освіти, де було підписано протокол і усунуто кілька непорозумінь, стурбованостей угорської сторони.

Нагадаємо, НАК заявив про проблеми в імпорті газу з Угорщини.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*