
Чимала кількість українців виїхали за кордон після початку війни.
Міністерство соціальної політики України повідомляє, що за кордоном громадяни мають змогу оформити різні соціальні виплати. Така змога з’явилась після впровадження цифрових продуктів, які дозволяють подати заявки онлайн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для закарпатців з’явилося серйозне попередження
Так само є змога відмовитись від отримання певних виплат. В такому разі гроші не приходитимуть. Ось про цей момент і йдеться у новому роз’ясненні Мінсоцполітики.
Загалом роз’яснення об’ємне, ми ж подаємо головне з опублікованого. Отож, якщо виникли певні моменти, через які громадянин України, який знаходиться за кордоном, бажає відмовитись від отримання виплат, необхідно:
- оформити заяву, в якій зазначити орган соцзахисту, на обліку якого перебуває;
- вказати свої контактні дані, зокрема адресу задекларованого місця проживання;
- номер телефону та, якщо наявний, e-mail;
- у тексті зазначити той вид допомоги, який отримується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серія вибухів під час повітрягої тривоги: Для закарпатців з’явилася термінова інформація (ФОТО)
Документ необхідно адресувати поштою або електронною поштою до органу соцзахисту (їх контакти зазначені на сайтах органів місцевого самоврядування).
Українці, які виїхали за кордон, але відмовляються від деяких соцвиплат, мають змогу отримати документальне підтвердження. Але для цього в заяві потрібно про це вказати і орган соцзахисту надішле за вказаною адресою відповідний документ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Виїзд чоловіків за кордон: озвучено важливу інформацію
До речі, механізм відмови від житлової субсидії є схожим. Нижче подаємо інфографіку по цій темі, яку підготувало Міністерство соціальної політики.

Нагадаємо, що уникнути мобілізації через “раптову хворобу” відтепер не вдасться: ВЛК працюватимуть по-новому.
Додайте коментар