Експерт озвучив прогноз курсу долара на кінець року

Україну чекають довгі вихідні, які знижують активність на валютному ринку. Курс гривні повинен бути стабільним.

Протягом останнього робочого тижня 2020 року очікується стабілізація курсу долара до гривні. Після різкого зростання курс залишиться близько рівня 28,40 гривень. Такий прогноз озвучив аналітик Альпарі Максим Пархоменко, повідомляє РБК-Україна.

“Нас чекають довгі вихідні, які знижують активність на валютному ринку. Через це на наступному тижні очікується нейтральна динаміка курсу”, – зазначив аналітик і нагадав, що за минулий тиждень курс долара до гривні помітно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 70 копійок.

Так, з п’ятниці по п’ятницю офіційний курс долара США піднявся на 72 копійки з 27,73 до 28,45 грн. Попит/пропозиція долара на міжбанку за цей же час зросли з 27,73/27,74 до 28,41/28,42. Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 27,70/28,0 до 28,10/28,53.

За словами Пархоменка, втрати гривні цього тижня були обумовлені зростанням курсу долара на світових ринку. Новий штам коронавірусу і достроковий локдаун в Європі змусив багатьох інвесторів похвилюватися, що і призвело до подорожчання долара.

“Також, за заявою чиновників переговори з МВФ йдуть в хорошому і результативному руслі. У парі з цим, Мінфін зміг зайняти близько 22,2 млрд гривень для фінансування бюджету і залучив кредит від Deutsche Bank на 350 млн доларів. Цього ресурсу достатньо для того, щоб закрити бюджетні дірки в цьому році”, – додав аналітик.

Нагадаємо, Нафтогаз підвищив ціни на газ для населення.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*