Газовий договір Угорщини: Київ звернувся в ЄК

Міністр енергетики озвучив єврокомісару позицію України щодо нещодавнього контракту між Будапештом і Москвою.

Глава Міненерго України Герман Галущенко провів переговори з єврокомісаром із питань енергетики Кадрі Сімсон, в ході яких представив позицію офіційного Києва щодо контракту Угорщини та Росії на транзит газу в обхід України. Про це повідомило агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на представника Єврокомісії. 

“Міністр Галущенко підняв питання про нещодавно підписаний контракт між MVM і Газпромом на поставку газу в Угорщину і представив позицію України. <…> Комісар Сімсон вислухала думку міністра і пояснила йому роль Комісії в оцінці такого контракту відповідно до законодавства ЄС про безпеку поставок”, – йдеться в повідомленні. 

При цьому комісар підкреслила, що в Євросоюзі Україну вважають “надійною транзитною країною”. Також під час бесіди сторони обговорили проведені в Україні реформи в сфері енергетики та готовність ЄК сприяти синхронізації української електромережі з електромережею ЄС шляхом прийняття дорожньої карти з конкретними кроками і контрольними показниками. 

“Єврокомісар і міністр обмінялися думками щодо шляхів сприяння переходу України на чисту енергію і про стан програм із підвищення безпеки атомних електростанцій”, – додали в Комісії. 

Нагадаємо, що через критичні висловлювання обидві країни викликали послів для роз’яснень. А згодом Кулеба закликав Угорщину не “розкручувати емоції”.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*