Інфляція б’є рекорди: як змінились ціни

2021 року рівень інфляції в Україні був найбільшим за останні чотири роки – 2018 року зростання споживчих цін становило 9,8%, у 2019-у – 4,1%, у 2020 році – 5%. 

Про це свідчить інформація, опублікована на офіційному сайті Державної служби статистики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відомо, як зміниться ціна на газ у 2022 році

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в грудні порівняно із листопадом становила 0,6%, а загалом за рік зростання цін досягнуло 10,0%.

Що і на скільки здорожчало

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої у грудні зросли на 1,2% (за рік здорожчання на 12,7%). Найбільше додали в ціні яйця та овочі (на 10,0% та 9,1%), зросли також ціни на сало, молоко та молочні продукти, продукти переробки зернових, рис, хліб, яловичину, макаронні вироби, масло. Здорожчання відбулося в діапазоні 3,– 1,3%. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: До уваги закарпатців: дітям дадуть по 10 тисяч доларів

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби зросли у грудні на 0,2%, при цьому тютюнові вироби здорожчали аж на 1,0%, але алкогольні напої здешевшали на 0,6%. Проїзд у залізничному та автомобільному пасажирському транспорті здорожчав відповідно на 1,4% та 1,1%.

Ціни на послуги, пов’язані з охороною здоров’я, зросли на 0,4%( на 6,1% у річному вимірі), на освіту – на 0,1% (у річному вимірі – на 17%).

Що і на скільки здешевшало 

Одяг і взуття здешевшали на 3,6%, зокрема одяг – на 4,0%, взуття – на 3,3%. Також здешевшали на 3,9 – 0,6% фрукти, цукор, соняшникова олія та м’ясо птиці. Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива за місяць теж дещо зменшилися – на 0,1%, а в річному вимірі ціни на комуналку сповільнили зростання до 9,8% з 10% місяцем раніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водіїв євроблях чекає “чорний” період

Ціни на транспорт знизилися у грудні на 0,2% передусім за рахунок здешевлення палива та мастил на 3,0%.

Нагадаємо, що вартість доставки газу хочуть підвищити у рази: скільки доведеться платити.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*