Італія зобов’язала медиків вакцинуватися від COVID-19

Лікарів, які відмовляться робити щеплення, відправлять у неоплачувану відпустку, щоб вони не заражали інших людей.

В Італії працівників медичних закладів зобов’язали вакцинуватися від коронавірусу. Відповідний указ видав прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, повідомляє NYT. 

Медиків, які відмовляються від щеплень проти COVID-19, можна буде тимчасово відстороняти від роботи або ж відправляти в неоплачувану відпустку. 

У той же час указ суперечить законам країни, що забезпечують медпрацівникам конфіденційність інформації про вакцини, які вони роблять чи не роблять. Також є закон, який забороняє карати працівників, які відмовляються від лікування. 

У свою чергу, прем’єр-міністр чітко дав зрозуміти, що порушення правил безпеки є неприпустимим. 

“Абсолютно неприйнятно, що нещеплені працівники контактують із хворими”, – пояснив Драгі. 

Як пише видання, з початку пандемії медсестри і лікарі були національними героями, жертвували собою, щоб захистити населення. Але тепер італійці обурені, що в деяких великих лікарнях до 15% медпрацівників, яким при проведенні вакцинації було віддано перевагу перед літніми людьми, відмовилися від щеплень. 

Зокрема, у будинку для людей похилого віку поблизу Рима майже весь медперсонал відмовився від вакцинації. Там виник кластер – захворіли троє співробітників і 27 з 36 осіб похилого віку. 

“Медпрацівники захищені законами про недоторканність приватного життя. Але це право діє до тих пір, поки не обмежує права іншої людини”, – сказав керівник однієї з лікарень. 

Нагадаємо, в Німеччині зафіксували дев’ять смертей після щеплення вакциною «AstraZeneca».

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*