Курс долара суттєво виріс: чого чекати у липні

На готівковому ринку знову актуалізувалася тенденція до зростання курсу долару та євро. Чому слабшає гривня та чого чекати у липні, читайте далі.

Про ключові драйвери здорожчання долара на готівковому ринку 24 каналу розповіла Анна Золотько, директорка департаменту казначейства Юнекс Банку.

Гривня ослабла щодо долара через девальваційні очікування. Їх викликали 2 фактори:

По-перше, останніми днями почастішали дискусії щодо повернення режиму гнучкого курсоутворення на безготівковому ринку. В тому числі через повернення мита на імпорт товарів та скасування обмежень на купівлю валюти виключно під критичний імпорт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ПриватБанк починає чергові виплати: кому чекати гроші на картку

Минулий стрибок курсу на сірому готівковому ринку був безпосередньо пов’язаний із очікуваннями, що регулятор відмовиться від режиму фіксованого курсу. Схожі тенденції відслідковуються й зараз, хоча поки цей процес проходить набагато менш динамічно.

По-друге, девальваційним настроям сприяє рішення великих системних банків наблизити обмінний курс за картковими операціями до готівкового. Це спричинило як суто психологічний ефект, так і чисто утилітарний, адже валютні туристи останнім часом відігравали відчутну роль у постачанні готівкової валюти в Україну.

Здорожчання валюти для них означає, що вартість готівкових євро, що потрапили на український ринок за цим каналом, також має зрости.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціни на АЗС знову змінились: скільки коштує сьогодні заправити авто

Анна Золотько пояснює, що цього тижня готівковий ринок продовжить шукати нове рівноважне значення курсу після невеличкого стресу, який пережив через вище згадані фактори. Проте, яким буде цей курс, неможливо сказати. Це багато в чому залежить від інформаційного поля:

  • Якщо інформаційне поле щодо скасування фіксованого курсу буде спокійним та ринок не отримає додаткових сигналів, скоріш за все курс знаходитиметься в межах коридору 36 – 38,5 гривні за долар. Та після досягнення пікових позначок може навіть трохи скоректуватися донизу.
  • В іншому випадку банкірка не виключає, що курс може вийти за межі вказаного діапазону щонайменше тимчасово.

Курс долара подорожчав до 36,50 гривні (продаж) / 37,50 гривні (купівля) в українських банках. На чорному ринку курс теж суттєво виріс. Купують по 37 гривень, а продають по 37,33 гривні.

Нагадаємо, що стало відомо, яка ціна на газ у липні 2022 року в різних постачальників.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*