Лікар пояснив, які люди майже не п’яніють та чому

Крім того, є секрети, які допомагають довго бути відносно тверезим.

У печінці людини міститься спеціальний фермент, який відповідає за розщеплення алкоголю. Його кількість задається генетично і впливає на те, як швидко людина п’яніє. Про це розповів терапевт Андрій Роханський одному з українських ЗМІ.

“Є у печінці такий фермент, який називається алкогольдегідрогеназа, яка розщеплює алкоголь у печінці. І ось кількість цього ферменту безпосередньо впливає на досягнення стану алкогольного сп’яніння”, – пояснив лікар.

При цьому, кількість ферменту, за словами лікаря, обумовлено генетично і залежить від стандартних налаштувань організму кожної окремої людини.

“У всіх людей різниться, причому, це може залежати навіть від расових особливостей. Наприклад, у монголоїдної раси ферменту цього менше. Представники Південно-Східної Азії, Китаю швидше досягають сп’яніння, адже ступінь проміле у крові швидко зростає. А чим більше ферментів, тим людина може більше випити й довше перебувати на першій стадії сп’яніння — ейфорії, коли вона себе контролює і почуває весело”, – зазначив терапевт.

Роханський додав, що в українців кількість цього ферменту для розщеплення алкоголю знаходиться на середній позначці.

“У нас воно середньозважене. Цілком адекватне. А ось ті ж північні народи — у них генетично вже менше цих ферментів у печінці. Вони швидше п’яніють. Це генетично схильна ситуація”, – підсумував лікар.

У той же самий час існують секрети, які допоможуть залишатися у стані відносної тверезості, а саме ейфорії, дуже довго, навіть не дивлячись на вроджену кількість печінкових ферментів. 

Так, слід перед вживанням алкоголю підкріпитися. Як закуски ідеально підійдуть м’ясні страви, риба, варена картопля з маслом або салом. 

Не варто і змішувати алкогольні напої. І ні в якому разі не змішуйте його з газованими напоями — вони прискорюють доставку спирту у мозок.

А головне правило — це розтягувати задоволення і пити по одній порції улюбленого алкоголю на годину. 

Нагадаємо, що потерпілого у смертельній автотрощі на Іршавщині доправили в обласну лікарню в Ужгород.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*