Мережею шириться фейк про загиблого воїна 128-ї Закарпатської бригади (ФОТО)

У мережі активно поширюють різні фейки, аби зломити дух українців, як цивільних так і військовослужбовців.

Зазначається, що ворожі пропагандисти працюють настільки ювелірно, що вигідні їм наративи добровільно поширюють навіть українські патріоти, пише видання “По той бік новин“. До прикладу з останнього — вигадана історія загибелі 23-річного старшого лейтенанта 128-ї Закарпатсько гірсько-піхотної бригади на ім’я Денис Чабанчук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактика РФ та гори трупів: Бійці ЗСУ про Бахмут (ФОТО, ВІДЕО)

«…Він помер уві сні, замерзнувши у холодній кабіні з вибитими шибками, зігріваючи останнім теплом свого тіла пораненого товариша, у Луцьку помирала його мама», — пише користувач Ігор Царик (Igor Tsaryk). Його допис поширили 5,7 тисяч людей, 13 тисяч уподобали, тисячі подяк у коментарях.

Але це брехня. Денис Чабанчук дійсно героїчно загинув, але ще 17 лютого 2015 року під час передислокації військ із Дебальцевого. І було все зовсім не так, як вигадує пан Царик. Машина, в якій перебував Денис, наїхала на міну поблизу села Калинівка (нині Бахмутський район) та залишилася на підконтрольній бойовикам території.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На війні знову загинув молодий закарпатець (ФОТО)

Російські терористи надіслали родичам відео, на якому Денис був уже мертвий. Лише у березні вдалося забрати тіло 22-річного захисника. Поховали Дениса на Алеї Почесних поховань у селі Гаразджа. Він нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Цю версію підтверджує волонтерський проєкт Український меморіал https://bit.ly/3W8Nj6R, «Книга пам’яті полеглих за Україну» https://bit.ly/3WtFJTZ та «Книга пам’яті Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного» https://bit.ly/3hxK0qO.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатська 128-ма бригада знову зазнала втрати (ФОТО)

Цікаво, що під неправдивим дописом зустрічаються поодинокі коментарі, в яких вказують на те, що Денис загинув за інших обставин. Однак, інші користувачі засуджують такі викривальні зауваження, мовляв, не треба їх переконувати, що за воїнів, які загинули ще 2015 року треба забувати…

Це цинічне паразитування на пам’яті загиблого захисника. Тільки уявіть, як боляче читати це рідним Дениса. А за такого масового поширення цілком імовірно, що фейковий допис потрапить їм на очі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Потужні вибухи на Заході України: росіяни знову завдали масований ракетний удар (ФОТО, ВІДЕО)

Що стосується Ігоря Царика, нам невідомо, з якою метою він вигадав цю історію. Можливо не сам, але нам не вдалося знайти більш ранні публікації.

Це не вперше люди вигадують такі історії. Лише з останній місяць журналісти спростували як мінімум ще три фйка.

Нагадаємо, що на війні вбили ще одного військового із Закарпаття (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*