МОЗ запропонувало українцям взяти участь у медичних дослідах

Дослідження нових ліків в Україні проводяться на належному професійному рівні, запевнили в МОЗ.

 Громадяни України можуть приєднатися до випробувань ліків від коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я. 

“Лікарські засоби від COVID-19, викликаного коронавірусом SARS-CoV-2, зараз проходять клінічні дослідження в усьому світі. До випробувань цих препаратів можуть приєднатися і бажаючі українці”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначено, що такі дослідження проводяться для вивчення ефективності застосування препаратів під час лікування пацієнтів з коронавірусом.

На сьогодні таких досліджень – 31. їх перелік можна знайти на сайті Державного експертного центру МОЗ за профілем випробування COVID-19. 

“Клінічним випробуванням лікарських засобів в Україні відводиться важливе місце, оскільки рішення про можливість їх медичного застосування може бути прийнято тільки після систематичного вивчення його фармакологічної дії на людину і на підставі даних доведеної ефективності та безпеки”, – заявив перший заступник глави МОЗ Олександр Комаріда. 

Клінічні випробування допомагають виявляти і підтверджувати властивості лікарських засобів, виявляти реакції на них тощо. Вони необхідні, щоб підтвердити безпеку та ефективність ліків.

Однак перед тим, як залучати до тестування людей, вчені проводять доклінічне дослідження ліків. Воно передбачає хімічні, фізичні, біологічні, мікробіологічні, фармакологічні, токсикологічні та інші наукові дослідження і вивчає їх специфічну активність та безпеку. 

Наступним етапом є клінічні випробування – чотири фази клінічних досліджень. 

МОЗ пояснило, що в Україні найчастіше проводяться клінічні дослідження III фази, в яких приваблюють тисячі пацієнтів для підтвердження ефективності та безпечності лікарського засобу, необхідного дозування, збору інформації про реакцію і т.п. 

Інформацію про клінічні дослідження можна подивитися на сайті МОЗ у розділі Накази і на сайті державного підприємства Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України. 

“Дослідження в Україні проводяться на належному професійному рівні. Це неодноразово підтверджувалося в ході інспекцій Управління продовольства і медикаментів США (Food and Drug Administration), а також Європейським Агентством лікарських засобів (European Medicines Agency), – запевнили в МОЗ. 

Нагадаємо, що штраф до 170 тисяч або 3 роки тюрми: відомо, як каратимуть за підробку Covid-документів.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*