На Франківщині попри «червону» зону почали поетапно послаблювати карантин

На Івано-Франківщині місцева влада вирішила поступово послаблювати карантин попри те, що регіон нині у «червоній» зоні за поділом МОЗ. Уже вирішили відкрити дитячі садочки.

Рішення ухвалила регіональна комісія з надзвичайних ситуацій, повідомляють в Івано-Франківській облдержадміністрації. Про послаблення карантину розповів також і голова комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький, передає Громадське.

Почати вирішили зі сфери освіти. Уже дозволили роботу дитячих садочків, а якщо ситуація буде покращуватися, то з 5 квітня відновлять навчання у школах для учнів 1-4 класів.

Голова ОДА Андрій Бойчук зазначає, що наразі епідпоказники на Прикарпатті хоч і знижуються, але все ще відповідають критеріям «червоної» зони. Тому регіон перейти у «помаранчеву» наразі не може.

«До остаточної стабілізації ситуації ми не можемо скасовувати ті обмеження, які впливають на епідемічну ситуацію, зокрема проведення масових заходів та концентрація людей у транспорті. Та, з іншої сторони, треба зважати на потреби жителів області», — каже голова ОДА.

Також комісія зняла пости поліції на в’їздах до області, але залишила їх біля населеного пункту Поляниця, де залишається високим показник захворюваності. Зазначимо, там розташований гірськолижний курорт «Буковель».

Чи буде Прикарпаття «помаранчевим»

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 29 березня в етері «Україна 24» спрогнозував, що найближчими днями Івано-Франківська область може перейти в «помаранчеву» зону.

«… ми бачимо покращення ситуації у тих регіонах, які першими зайшли на червоний рівень — Івано-Франківська, Закарпатська, Чернівецька. Там ситуація майже повністю стабілізувалася. Думаю, найближчими днями Івано-Франківська область за показниками може буде переведена на «помаранчевий» або «жовтий» рівень епідбезпеки», — каже Степанов.

Своєю чергою голова комітету Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький радить Франківщині не поспішати з послабленням карантину.

«Пік третьої хвилі у країні ще не настав, тому потрібно дуже уважно підходити до пом’якшення карантинних обмежень. Якщо зняти частину з них завчасно, то це може спровокувати новий спалах коронавірусної хвороби», — каже Радуцький. 

Нагадаємо, живих від померлих відмежовує фіранка: на Франківщині страшна ситуація в лікарні (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*