На них також почали “полювати”: на Закарпатті повістки вручали в одному з освітніх закладів

В Україні продовжено військовий стан та повних ходом йде мобілізація чоловіків.

На Закарпатті активно вручають повістки усім військовозобовязаним. Попереднього разу ми інформували читачів щодо петицій на тему призову до армії. Деякі з них вже підписані Президентом Зеленським. Про це пише Голос Карпат.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закарпатця засудили до 15 років тюрми: що він накоїв

Одна із важливих петицій наразі – про добровільну демобілізацію українських військових. Останнім часом мобілізація в Україні набирає масштабів. Людям вручають повістки повсюди – на ринках, в автобусах, просто на вулицях й навіть похоронах.

А от не так і давно поліцейські разом із військовими зробили візит до одного з популярних курортів на Львівщині, де туристів ловили прямо на спусках.

У соцмережах йдуть різні дискусії щодо процесу мобілізації та активних “відловів” чоловіків. Люди пишуть про чимало порушень зі сторони ТЦК під час вручення повістки на Закарпатті, й одне із таких – взяття силою військовозобов’язаного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На війні загинули ще троє Героїв із Закарпаття (ФОТО)

Наразі в Україні військовий стан продовжено до 20 травня. А тим часом чоловікам у різних регіонах і далі продовжують вручати повістки й мобілізовувати. Відомо, що активний нині процес відбувається і у найзахіднішому регіоні держави – на Закарпатті. Зі слів очевидців, призовників нині шукають уже й в освітніх закладах області.

Зокрема, днями повістки вручили й викладачам одного із місцевих ліцеїв. Мова іде про Мукачево, 10 повісток було вручено працівникам освітнього закладу. Більше деталей очікуйте згодом.

Відзначимо, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають: наукові й науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають учене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти, за умови що вони працюють відповідно в закладах вищої чи фахової передвищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах професійної (професійно-технічної) чи загальної середньої освіти за основним місцем роботи не менш як на 0,75 ставки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Загинув молодий Герой, який вважався зниклим безвісті (ФОТО)

Важливо пам’ятати, що отримати відстрочку від призову на підставі статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” можна лише до моменту набуття статусу військовослужбовця. Після зарахування до військової частини подати заяву про відстрочку не вдасться, навіть якщо є для цього підстави.

Законопроєкт 8117 щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації педагогічним працівникам, які працюють у закладах дошкільної та позашкільної освіти, підтримано більшістю комітетів Верховної Ради України, але все ще не розглянуто Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який визначено головним із його розгляду.

Нагадаємо, що на Закарпаття прийшла чергова похоронка (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*