На Виноградівщині працює унікальна ромська майстерня (ВІДЕО)

Здавна існує стереотип, що роми – це злодії, жебраки та нечесні люди і їх завжди сторонилися та навіть боялися. Але дана майстерня є прикладом того, що і роми можуть чесно працювати, виготовляти майже шедеври і нічим не відрізнятися від пересічних українців.

Прізвище Богар у ромському поселенні на Закарпатті досить відоме. А все тому, що три брати не лише самостійно змогли досягти успіху, а й допомагають у цьому іншим. Їхній батько був лідером Виноградівщини та відомою людиною, адже був майстром на всі руки і міг з металу створити будь-які вироби. Сини продовжили його справу та заснували підприємство з будівництва водостоків. Таким чином Арсеній, Данило, Давид Богари заробляють собі на життя, а також дають роботу десяткам ромів. Крім того, брати створили громадську організацію «Романо Бахтало Дром», щоб захищати права ромів та боротися з дискримінацією.

“Лиття, ковальство й виготовлення ліпнини — традиційні промисли ромів. Арсеній Богар займається ними не в першому поколінні й перетворив це на сімейний бізнес. У селі під Виноградовом на Закарпатті він відкрив майстерню, послугами якої охоче користуються мешканці всієї України.

Детальніше в сюжеті: ШоТам?

Нагадаємо, що закарпатець написав вірш про рідний Виноградів.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*