На Закарпатті померла відома людина: всі подробиці (ФОТО)

Вчора, 22 січня, помер відомий український музикознавець, беззмінний директор фестивалю «Червона Рута» Тарас Мельник. Про це повідомила його донька Соломія Мельник.

Тарас помер внаслідок коронавірусу, він понад місяць хворів на COVID-19 та перебував у тяжкому стані в лікарні м. Ужгорода.

Тарас Мельник народився 17 січня 1954 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Занурився і не виплив: на Водохреща в ополонці загинув чоловік (ФОТО, ВІДЕО)

У 1977 році, на п’ятому курсі перед випускними іспитами Мельника виключили з консерваторії за буржуазний націоналізм та відправили на «виправні роботи» на завод, де він пропрацював два роки слюсарем.

У 1980–1982 роках — працював викладачем кафедри музичного виховання у Ніжинському державному педагогічному інституті ім. М. В. Гоголя. Пізніше викладав історію української музики в Національній Музичній Академії України ім. Чайковського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті невістка вбила свою свекруху (ФОТО)

В 1989 році, разом з Кирилом Стеценком та іншими товаришами зумів організувати та провести у м. Чернівцях перший фестиваль україномовної музики «Червона Рута».

Згідно спогадів Юрія Луканова, що був прес-секретарем і піар-менеджером першої Червоної Рути (1989), Тарас Мельник пішов до керівництва комсомолу України і зумів їх переконати виділити кошти на проведення фестивалю, оскільки відбувалась перебудова і від комсомолу вимагалося демонструвати прогресивність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Угорщині ножем у серце вбили закарпатця: всі подробиці трагедії (ВІДЕО)

Кавалер ордену «За заслуги» III ступеня. Нагороджений за вагомий особистий внесок у розвиток українського музичного мистецтва, високий професіоналізм та з нагоди 20-ї річниці проведення першого Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута».

Нагадаємо, що у холодильній камері загинули двоє людей: подробиці від поліції (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*