На Закарпатті провели унікальну операцію на відкритому серці (ФОТО, ВІДЕО)

Спільну операцію на відкритому серці провели 6 вересня нейро- та кардіохірурги в Закарпатському обласному клінічному центрі кардіології та кардіохірургії.

Як повідомляє “Суспільне Закарпаття“, таку операцію на Закарпатті провели вперше. Тривала операція близько 9 годин.

“Робимо наше втручання на сонній артерії, забираємо бляшку й потім, після того, пацієнта підключають до апарату штучного кругообігу, коли вже ризик виникнення інсульту буде мінімальний, кардіохірурги проводять свій етап оперативного втручання. Ми розрізаємо артерію, ставимо затискачі, видаляємо бляшку з середини артерії, а потім її зашиваємо. Тобто сонна артерія залишається цілою ззовні і зсередини”, — розповів нейрохірург Андрій Смоланка.

Після цього, роблять операцію на відкритому серці кардіохірурги.

“В англомовній традиції це називається “bypass”, тобто обхід уражених частин судин серця за допомогою додаткових шляхів. У цьому випадку це будуть внутрішньо-грудна артерія та вени з нижньої кінцівки, які пришиваються до аорти та далі за ураженою ділянкою судини серця. Таким чином ми можемо забезпечити повноцінний кровотік по всіх судинах серця в обхід уражених ділянок”, — сказав кардіохірург Павло Лукач.

Лікарка-нейрохірургиня Ольга Герасименко додає, що під час операції також стежать за станом головного мозку пацієнта.

“Нам необхідно контролювати саме стан мозку в той час, коли в нас немає цього кровопостачання. Таким чином, якщо, наприклад, у нас будуть змінюватися наші показники хірург буде змінювати безпосередньо свою тактику й таким способом збереже пацієнту якісне функціональне життя в майбутньому”, — розповіла Ольга Герасименко.

Нагадаємо, що названо дату посилення карантину.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*