На Закарпатті стартували іспити на визначення рівня володіння державною мовою (ФОТО, ВІДЕО)

Свій перший іспит на визначення рівня володіння державною мовою 15 вересня до УжНУ прийшли складати 30 людей.

Як повідомляє “Суспільне Закарпаття“, на іспит до прийшли ті, хто хоче отримати громадянство України, а також державні службовці. Учасників іспиту впускали до авдиторії по п’ятеро. Вони мали пів години для проходження тестування.

“Завдання взагалі ті, що мені попалися, жодного питання не було з того, що давали на “mova.gov.ua” з тих пробних тестів. Приблизно, вони були ідентичними за змістом і логікою. На монолог давалося дві теми. Був і час, щоб підготуватися. На мою думку, на монолог треба трохи більше часу, не 10 хвилин, а 15-20 хвилин потрібно на монолог”, — розповів учасник іспиту Юрій Тонкошкуров.

Декан філологічного факультету УжНУ Юрій Бідзіля зазначає, що іспити приймають тричі на тиждень — щовівторка, щосереди і щочетверга з 10 до 16 години.В аудиторії з учасниками перебувають інструктори.

“Учасники іспиту реєструються на сайті Національної агенції, тому все відбувається в комп’ютерному режимі. Загалом є 30 хвилин часу. На тестування дається 20 хвилин, але після 18-ї хвилини треба завершувати, тому що потрібно відправити ті результати. 10 хвилин відводиться для того, щоб проголосити монолог. Коли виголошують монолог, то коли це роблять всі 15 людей, то це занадто гучно й перебивають одне одного, тому ми вирішили по 5 і нам дозволили”, — розповів Юрій Бідзіля.

Нагадаємо, шо вчителька кілька років розбещувала малолітнього учня: деталі.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*