На Закарпатті виявили небезпечну хворобу: під загрозою невакциновані діти

Вірус, який зумовлює поліомієліт, котрий виявили у дитини у Рівненській області, зафіксували у Закарпатській області.

Про це заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін сказав на брифінгу. Виявлені зразки наразі перебувають у референс-лабораторії ВООЗ в Гельсінки.

“Було проведено епідеміологічне розслідування цього випадку, визначено коло контактних осіб, взято на дослідження проби води і ґрунту. Окрема група працювала і у Закарпатській області. Там також підтвердили наявність поліовірусу”, – висловився Кузін.

За його словами, від результатів епідрозслідування залежить, яких заходів вживатиме держава. Щодо Рівненщини, то там спеціалісти Держпродспоживслужби перевіряють, чи допускають невакцинованих дітей до відвідування шкіл.

Також в ОТГ, де проживає дитина з виявленим поліомієлітом, із 243 дітей вакцинувалося лише 86, у 109 були тимчасові протипоказання. Батьки ще 48 дітей взагалі відмовились від щеплень.

Кузін нагадав, що поліомієліт може спричиняти параліч на все життя, а іноді призвести до смерті. Тому закликав батьків не ризикувати здоров’ям своїх дітей і провести щеплення, якщо воно відсутнє, адже нині під загрозою усі невакциновані діти країни до 5 років.

“Поліомієліт – це страшне захворювання, від якого немає ліків. Єдиний захист від нього – вакцинація”, – заявив Кузін.

Дітей вакцинують від поліомієліту в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Станом на 1 жовтня найкраща ситуація із вакцинацією дітей від цієї хвороби у Києві, Кіровоградській та Сумській областях. Найгірша у Закарпатській, Івано-Франківській та Херсонській областях. Наразі у країні охоплення трьома дозами щеплень дітей до року становить 59,7%.

Нагадаємо, хлопця госпіталізували з численними травмами: На Закарпатті ледь не сталося трагедії.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*