На Закарпатті виявили перший випадок зараження Омікроном

Відповідно до результатів тестування зразкiв носоглоткових змивів, які аналізували у референс-лабораторiї з дiагностики ВІЛ\СНІДУ, вiрусологiчних та особливо небезпечних патогенiв ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, у Закарпатській області виявили штам коронавірусу “Омікрон”.

Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Мирослав Білецький.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Країна вводить обов’язкову COVID-вакцинацію

“Із понад двох десятків направлених на дослідження зразків у одному вірусологи підтвердили циркуляцію мутованого варіанту вipycy SARS-CoV-2 Оmiсrоn. Випадок виявили в Ужгороді”, – прокоментував Мирослав Білецький.

Водночас, за його словами, на Закарпатті продовжує домінувати штам “Дельта”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не COVID-19: на Закарпатті зафіксували спалах небезпечної інфекції серед дітей

Наукові спостереження за мутаціями вірусу продовжуються, однак експерти виокремлюють типові симптоми, притаманні штаму “Омікрон”. Найчастіше у захворілих виявляють нежить, головний біль і втому. Рідше та все ж спостерігається кашель (43,5%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%). Втрата/спотворення нюху та/або смаку як один із найчастіших симптомів на початку пандемії сьогодні зустрічається все рідше, лише у 23,7% випадків. 

“Зараз зовсім не час розслаблятися, навіть навпаки. Адже порушення карантинних вимог сьогодні може мати негативні наслідки для вас та людей навколо уже завтра”, – зазначив перший заступник очільника краю.

Нагадаємо, про чорну добу на Закарпатті: Covid-19 забрав багато життів людей.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*