На Закарпатті зафіксували невидиму комаху, яка п’є з людей кров (ФОТО)

У центрі Кошице та у інших районах міста останніми днями люди почали масово скаржитися на неприємних комах, які значно розмножилися. Комаха дуже маленька, але кусає дуже сильно, часом аж до крові.

Виявилося, що це Corythucha ciliata – платановий клоп-кружевниця, інвазивний вид з Північної Америки, який дуже швидко поширився в Європі, зокрема в Італії, ще з 1960 року, коли вперше був зафіксований. Про це пишуть місцеві ЗМІ.

Клоп розміром максимум 3 мм висмоктує соки рослин із листя платанів (рід Platanus), але працівники муніципальної адміністрації виявили його і на листях ясеня та клена.

“Ця комаха розповсюджена вже на великих територіях південної Словаччини, вона любить тепло, ми реєструємо його в Кошицях протягом кількох останніх років”, – розповів Петер Сасак, співробітник зв’язків з громадськістю.

Личинки цієї комахи дозрівають у червні.

Вони висмоктують соки з прожилок листя, що призводить до загибелі листочка. Ці клопи настільки ненажерливі, що у посушливу погоду заражені дерева можуть втратити абсолютно все листя вже до кінця літа.

У Європі є неодноразові повідомлення про те, що кружевниця сідає на людей і кусає їх. Звіти з Італії, Франції та Румунії вказують на те, що деякі люди відчувають від укусів цих комах побічні реакції, наприклад, дерматоз.

На території України комаха зафіксована в Криму та на Закарпатті. Якщо вид буде значно поширюватися і надалі, то доведеться вести з ним боротьбу за допомогою інсектицидів.

Нагадаємо, закарпатка показала полоза під час парування (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*