Надзвичайний стан в Україні: чи буде комендантська година та обмеження руху транспорту

Надзвичайний стан діятиме щонайменше 30 днів.

На сайті Верховної Ради опублікували текст указу президента Володимира Зеленського щодо запровадження в Україні надзвичайного стану, який сьогодні має ухвалити Верховна Рада.

Чи буде комендантська година

Комендантську годину наразі не запроваджують, але згідно з указом президента, за потреби це можуть зробити. Вона передбачатиме заборону перебувати на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток і посвідчень особи у встановлені години доби. Також буде відбуватися перевірка документів у громадян, а в необхідних випадках – проведення особистого огляду, огляду речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень та житла громадян.

Чи обмежуватимуть рух транспорту

Знову ж таки в указі президента йдеться, що у разі потреби в Україні буде встановлено особливий режим в’їзду і виїзду, а також обмеження свободи пересування територією, де вводиться надзвичайний стан.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зеленський терміново звернувся до народу: що заявив президент (ВІДЕО)

Також за потреби можливе і обмеження руху транспортних засобів та їхній огляд. Більше того, за потреби в Україні можуть обмежити проїзд між областями.

Слід зауважити, що надзвичайний стан — це тимчасовий правовий режим, який передбачає певне обмеження прав і свобод людей в умовах кризових подій. Його запроваджують за погодження Ради нацбезпеки та оборони, яка звертається до президента, після чого відповідне рішення голосує Верховна Рада. Термін дії надзвичайного стану — від 30 до 60 днів з можливістю подовження.

Нагадаємо, Путін офіційно направив війська РФ в Україну: опубліковано документи (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*