Названо захворювання з якими не мобілізують до лав ЗСУ

Люди з переліком цих захворювань вважються непридатними до служби.

Деякі категорії чоловіків не можуть бути мобілізовані через проблеми зі здоров’ям. З якими захворюваннями не призиватимуть до армії під час військового стану, докладно розписано у Законі України “Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу до ЗСУ”, пише “РБК-Україна”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Хапають” посеред вулиці і везуть до військкомату: на Закарпатті затримали чоловіка, що гуляв з дитиною (ВІДЕО)

Як відомо, мобілізацію громадян продовжено в Україні до 23 серпня. Наразі призивають військових із досвідом у зоні бойових дій, резервістів, колишніх військовослужбовців, ветеранів, а також тих, хто проходив військову службу до 2014 року або служив за контрактом.

За законом, від призову та військової служби за медичними показниками звільняються ті, у кого відсутня кінцівка, є сліпота, глухота, розумова відсталість та шизофренія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Влада хоче заборонити військовозобов’язаним залишати місце проживання

Від служби можуть звільнити при захворюваннях органів зору: анатомічні дефекти повік, орбіт або очної кон’юнктиви, що супроводжуються порушенням рухових або зорових функцій.

На службу не візьмуть громадян з прогресуючим зниженням зору, відшаруванням або розривом сітківки, при глаукомі обох очей, стійкому паралічі рухових м’язів очного яблука та у супроводі диплопії, відсутності очного яблука та при гостроті зору другого ока нижче 0,3 діоптрії, або на обох очах нижче 0,2 діоптрії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні триває мобілізація без жодних хвиль: Яка наразі процедура вручення повісток

При короткозорості та далекозорості одного ока, якщо один із меридіанів перевищує 12,0 діоптрії або є астигматизм з різницею рефракції у двох основних меридіанах вище 6,0 діоптрії, зниження гостроти зору одного ока менше 0,1 або око зовсім не бачить – також призивати не будуть.

Мобілізації не підлягають люди зі стійкою, повною глухотою на обидва вуха або глухонімотою, які мають виражені вестибулярно-вегетативні порушення, що супроводжуються симптомами хвороби Меньєра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Закарпатті солдат отримав 5 років ув’язнення: що він накоїв

Люди з онкологічними захворюваннями, яким встановлено невиліковний діагноз, не можуть бути призвані до армії. При онкології в анамнезі або при захворюванні на стійку ремісію або повільно прогресуючу патологію – можуть бути визнані обмежено придатними у воєнний час. Якщо пройдено хірургічне лікування чи променева терапія – визнаються тимчасово не придатні для служби в армії.

У ЗСУ не візьмуть тих, хто має інфекційні захворювання: гонококова, трихомонадна інфекція, сифіліс тощо. Носії вірусу імунодефіциту (ВІЛ) із безсимптомним перебігом можуть бути визнані обмежено придатними до служби в армії. Якщо ВІЛ супроводжується розвитком паразитарних чи інфекційних захворювань, утворенням злоякісних пухлинних процесів та інших супутніх захворювань – не придатні до військової служби. Людей із тяжкими формами гепатитів також не призивають.

Не візьмуть до армії і тих, у кого є хронічні захворювання сечостатевої системи: тяжкий нефротичний синдром, гострий пієліт, пієлонефрит, тубулоінтерстиціальний нефрит, хронічний первинний пієлонефрит, нефропатія, ниркова недостатність, гідронефроз, піонефір.

Нагадаємо, що у Міноборони розповіли, скільки ще триватиме мобілізація.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*