Неподалік Закарпаття пронісся потужний торнадо (ФОТО)

Перший торнадо цього року можна було спостерігати 24 травня.

Неподалік Закарпаття пронісся потужний торнадо. Метеорологи нарахували у смерча 28 воронок. Він пронісся неподалік від Бекешчаби, що на півдні Угорщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У школі загинула 15-річна дівчинка: подробиці трагедії

За повідомленням свідка явища – Аттіли Томки, він перебував близько 17:45 на православному кладовищі на околиці населеного пункту.

“Я зробив знімок своїм телефоном із збільшенням у п’ять разів, і через кілька секунд він (смерч) розвіявся”.

Смерч (торнадо) — атмосферне явище, що є стрімким вихором великої руйнівної сили, який виникає в грозовій хмарі і потім поширюється згори донизу у вигляді стовпа або хобота, захоплюючи пісок, воду і т. ін. Усередині воронки смерчу повітря піднімається вгору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вважалися безвісті зниклими: Семеро закарпатських військових повернулися з ворожого полону (ФОТО)

Коли воронкоподібний відросток хмари досягає землі, його ширина може становити 50-500 м. Швидкість руху повітря всередині смерчу біля землі зазвичай складає до 200 км/год.

Смерчі у своєму розвитку проходять три основні стадії. На початковій стадії з грозової хмари з’являється початкова воронка, що висить над землею. Холодні шари повітря, що розташовані безпосередньо під хмарою спрямовуються вниз на зміну теплим, які, в свою чергу піднімаються вгору. Таким чином торнадо утворюється зазвичай при взаємодії двох атмосферних фронтів — теплого і холодного.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Надаватимуть допомогу: озвучено інформацію для українців, які виїхали за кордон

Причина активних смерчів за останні спостереження очевидна — глобальне потепління, та зміна клімату.  Смерчі регулярно фіксують і на території України.

Нагадаємо, що на Закарпатті син жорстоко вбив свою маму і закопав у погребі: всі подробиці.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*