НКРЕКП підвищить ціни на електрику з 1 січня

Нацкомісія ухвалила рішення запровадити поетапне підвищення тарифів на електроенергію з наступного року.

Нацкомісія, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила триетапне зростання тарифу НЕК Укренерго на передачу електроенергії протягом 2023 року під час засідання у середу, 21 грудня. Про те що НКРП підвищить ціни на електрику, повідомляє Інтерфакс-Україна. Вартість електроенергії зростатиме так: 

  • з 1 січня 2023 року тариф збільшиться на 10%. Отож,  він збільшиться з 345,64 грн/МВт-год до 380,28 грн/МВт-год (тут і далі – без ПДВ);
  • з 1 квітня – ще на 13,1%, до 430,25 грн/МВт-год;
  • з 1 липня – ще на 12,7%, до 485,1 грн/МВт-год.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, яким буде тариф на газ у 2023 році

Вперше встановлений тариф на передачу для підприємств “зеленої” електрометалургії встановлено на 2023 рік у розмірі 209,42 грн/МВт-год. Регулятор також застосував триетапне зростання тарифу Укренерго та на диспетчеризацію: 

  • з 1 січня він зросте на 9,9% – з чинного 62,13 грн/МВт-год до 68,28 грн/МВт-год,
  • з 1 квітня – ще на 18,4%, до 80,87 грн/МВт-год,
  • з 1 липня – ще на 18,1% до 95,54 грн/МВт-год.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Настоятеля монастиря УПЦ МП на Закарпатті видворили з України (ФОТО)

Глава Укренерго Володимир Кудрицький у виступі на засіданні щодо підвищання ціни на електрику зазначив, що для нього стало несподіванкою застосування нового підходу до поетапного перегляду тарифу. 

“Проаналізувати його вплив на нашу можливість здійснювати діяльність оперативно-технологічного управління системою експлуатації мереж зараз важко. Точно можна сказати, що запропонований порядок збільшення тарифу на передачу та диспетчеризацію не відповідає тимчасовій структурі витрати коштів, яка очікується наступного року”, – сказав він. 

Нагадаємо, що закарпатський поліцейський продавав наркотики: які наслідки (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*