Нова ціна на цукор: експерт прогнозує зміну вартості

Ціна за 1 кг цукру незабаром зміниться.

Цього року в Україні врожай цукрових буряків набагато вищий, ніж був у 2020 році, що позначиться на роздрібних цінах на цукор.

Такий прогноз озвучила аналітик Асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” Світлана Литвин. Очікується, що після збирання врожаю, ціна цукру в роздробі коливатиметься в межах 23-25 гривень за кілограм.

“Збір врожаю цукрових буряків тільки почався – зібрано урожай лише з близько 20-30 відсотків посівних площ, тому точні прогнози робити поки зарано. Але однозначно урожай цукрових буряків буде кращим, ніж торік”, – розповіла Литвин.

За словами експерта, обсяг виробництва цукру залежить не тільки від валового збору буряків, а й від вмісту сахарози. Також потрібно враховувати, що нинішні погодні умови були сприятливими для формування хороших показників цукристості буряка.

“Тому вже зараз з повною впевненістю можна сказати, що цукру буде вироблено більше, ніж у попередньому році, і його цілком вистачить для задоволення внутрішніх потреб без додаткового імпорту сировини”, – підкреслила аналітик.

Литвин також зазначила, що протягом вересня-жовтня роздрібна ціна на цукор трималася на рівні 27-28 гривень за кіло, але в найближчі місяці все може змінитися.

“На тлі очікування гарного врожаю цукрових буряків і початку сезону виробництва цукру, оптові ціни почали знижуватися і протягом одного-двох місяців варто очікувати роздрібну ціну цукру на рівні 23-25 грн/кг”, – розповіла Литвин.

Нагадаємо, що в Україні змінилися тарифи на світло.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*