Опозиція в Угорщині об’єднується проти Віктора Орбана

Угорські опозиційні партії вперше з часу приходу Віктора Орбана до влади йтимуть на парламентські вибори спільним фронтом проти правлячої партії “Фідес”.

Опозиційні політичні сили в Угорщині на парламентських виборах 2022 року виступатимуть одним виборчим блоком. Відповідну заяву лідери лібералів, “зелених”, соціалістичної партії та ультраправого руху “Йоббік” оприлюднили в неділю, 20 грудня, – інформує Кореспондент.

Від моменту приходу до влади в країні нинішнього прем’єра Віктора Орбана в 2010 року опозиційні політичні сили йшли на вибори окремо. На парламентських виборах 2022 року вони домовилися скласти спільний національний виборчий список і висувати лише по одному спільному кандидату в округах. Крім того, опозиційні партії, що підписали заяву, зобов’язались не співпрацювати з партією “Фідес”, яку очолює нинішній прем’єр.

Згідно з даними соціологічного опитування, оприлюдненими минулого тижня, в Угорщині за опозиційні сили на наступних виборах проголосував би 41 відсоток виборців, а “Фідес” підтримали б 39 відсотків.

Опозиція закидає Орбану та його партії авторитарні методи правління та обмеження основних прав, зокрема свободи слова, а також посягання на незалежність правосуддя.

Закиди на адресу Орбана останніми роками лунають і з Брюсселя. У вересні 2018 року Європейський парламент підтримав початок дисциплінарної процедури щодо Угорщини через загрозу підриву угорським урядом європейських цінностей – поваги до демократії, правової держави і прав людини.  

Нагадаємо, Словаччина, Угорщина, Чехія потрапили в список “червоних” країн від МОЗ.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*