Пенсіонери можуть самостійно збільшити розмір своєї пенсії на 54%

Розмір пенсії буде збільшений, якщо вийти на пенсію пізніше. Хто та як це зможе зробити, читайте в матеріалі ТСН.ua

Якщо пенсіонер після досягнення 60 років та за наявності необхідної кількості стажу вирішить продовжити працювати та відмовиться від пенсії, то при виході на пенсію отримає надбавку за наднормативний стаж.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчинок попа МП на Закарпатті сколихнув всю Україну (ФОТО, ВІДЕО)

При розрахунку враховуються лише повні місяці, підвищення розміру пенсії за неповний місяць страхового стажу не провадиться. Відповідно до статті 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі пізнішого виходу на пенсії її основний розмір збільшується. 

  • За кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, що настає за місяцем досягнення пенсійного віку при відстроченні виходу на пенсію на строк до 5 років — на 0,5%.
  • За кожен повний місяць страхового стажу, починаючи з місяця, наступного за місяцем досягнення пенсійного віку, якщо відстрочка становить понад 5 років — на 0,75%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Шанси дуже мінімальні”: Воїна із Закарпаття госпіталізували у реанімацію (ФОТО)

Тобто, відстрочення пенсії на 1 рік збільшує розмір до пенсії на 6%, на 2 роки — 12%. При виході на пенсію через 6 років після досягнення пенсійного віку за наявності страхового стажу пенсія збільшується на 54% порівняно з тим, який міг би бути спочатку.

Звичайно, щоб продовжувати працювати пенсіонеру, потрібно мати здоров’я та, найголовніше, місце роботи.Та й, якщо самий розмір пенсії невеликий, надбавка за стаж може виявитися дуже малою.

Нагадаємо, що ше одного військового із Закарпаття знайшли у російському полоні (ФОТО).

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*