“Подвійне громадянство – не привід сваритися з сусідом”, – Сійярто

Міністр МЗС Угорщини Петер Сійярто не став загострювати питання подвійного громадянства під час візиту до міста Комарно, де проживає переважно угорська меншина Словаччини.

Сійярто зазначив, що, на жаль, наразi не є можливим забезпечити можливість подвійного громадянства у Словаччині. Хоча він особисто вважає, що не слід боятися цього правового інституту, що існує в інших країнах Європи.

“У будь-якому випадку, рано чи пізно і в це проблемне питання буде вирішено”, – зазначив Сійярто.

Нагадаємо, що нещодавно у Словаччині прийняли нову поправку до закону, яка унеможливила відновити втрачене громадянство для місцевих угорців.

Словаччина законодавчо не визнає подвійного громадянства: якщо громадянин отримує паспорт іншої держави, то, згідно з законом, втрачає словацьке громадянство. З 2010 року понад 3500 людей втратили своє словацьке громадянство.

З проблемою обіцяв розібратися голова МЗС Угорщини Петер Сійярто, для цього і вирушив цього тижня до Словаччини. Однак, на диво, загострювати ситуацію не став.

“Ми хотіли б обговорити це питання більш змістовно, на основі взаємної поваги, не піддаючись на провокації”, – підкреслив Сійярто за підсумками візиту.

За його словами ніхто не хоче “повертатися до тієї ганебної ситуації, коли між урядами двох країн фактично не було безпосереднього спілкування”.

Петер Сійярто заявив, що Словаччина є стратегічним партнером для Угорщини, а угорці Фелвідейку відіграють дуже важливу роль у системі відносин між двома країнами. І сподівається, що спільні історії успіху зможуть зміцнити довіру між сторонами, що також дає можливість обговорити більш делікатні питання, такі як питання подвійного громадянства.

Голова МЗС Угорщини також закликав словацьких угорців взяти участь у цьогорічному переписі населення у Словаччині та вказати себе угорцями.

Також він заявив, що угорський уряд направить 27 апаратів ШВЛ для словацьких лікарень. А також зустрівся з представниками угорської меншини, йшлося про плани розвитку регіону. Уряд Угорщини готовий підтримати, наприклад, оновлення замку в Комарно та будівництво нових шкіл.

“Чим сильніші сусіди, тим сильнішими є ми”, – зазначив Сійярто у підсумку.

Нагадаємо, що Угорщина змінила правила в’їзду в країну.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*