Помер екс-декан фізичного факультету Ужгородського національного університету Василь Бенца

2 березня 2021 року на 88 році життя відійшов у вічність доцент Василь Михайлович Бенца.

Про сумну звістку сповістив колектив фізичного факультету та кафедри фізики напівпровідників Ужгородського національного університету.

Василь Михайлович Бенца був одним з перших випускників фізичного факультету (випуск 1956 року), після роботи вчителем фізики Буштинської середньої школи, Бенца В.М. у 1961 році повернувся на рідний факультет, де працював як асистент та старший викладач, а у 1964 році був направлений на навчання в цільову аспірантуру Ленінградського державного університету.

У 1970 році захистив дисертацію на здобуття вченого ступеню кандидата фізико-математичних наук та започаткував в університеті дослідження оптичних властивостей напівпровідникових матеріалів у вакуумній ультрафіолетовій області спектру. У 1971 р. став доцентом кафедри фізики напівпровідників. Василь Михайлович Бенца був чудовим лектором.

Його лекції, на яких виховалося не одне покоління фізиків, відзначалися високим науковим рівнем та педагогічною майстерністю. Він автор багатьох методичних розробок до лекційних курсів та практичних занять, у тому числі словацькою мовою, якими користуються викладачі до цього часу.

У 1974–1978 роках В.М. Бенца був деканом фізичного факультету.

Нагадаємо, що на Закарпатті після кесаревого розтину померла породілля (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*