”Січневий локдаун не вплине на зростання ВВП, а інфляція продовжить прискорюватися”, – Альфа-Банк

Січневий карантин не вплине на темпи відновлення економіки, а українців в 2021 році чекає прискорення інфляції і підвищення процентних ставок, йдеться в макропрогнозі Альфа-Банку.

Альфа-Банк Україна очікує зростання реального ВВП України на 4,8% у 2021 році за базовим сценарієм. Про це йдеться в макропрогнозі банку.

Анонсоване на січень 2021 посилення карантину, на думку аналітиків банку, не матиме значного впливу на траєкторію відновлення ВВП через відносну слабкість обмежень і невисокою значущості січня в контексті внутрішнього попиту.

Тоді як в реальному вираженні економіка досі буде трохи менше ніж 2019 року, її доларові обсяги вже збільшаться на 2% щодо «докоронавірусного» 2019 року, вважають автори звіту.

Також в Альфа-Банку додали, що введений в листопаді цього року «Карантин вихідного дня» не приніс статистично значущого впливу на економіку.

Відзначається, що однією з особливостей 2021 буде вже почалося прискорення інфляції. Прискоренню споживчої інфляції будуть, в тому числі сприяти досить високі темпи зростання номінальних зарплат. Додатковий імпульс цьому процесу задасть заплановане на листопад підвищення мінімальної зарплати відразу на 20%.

В Альфа-Банку очікують, що зростання індексу споживчих цін уже в грудні цього року наблизиться до середини цільового діапазону НБУ (4-6%). Однак, вже навесні 2021 року ІСЦ може вийти за рамки цього діапазону, досягнувши позначки в 7%.

Згідно з базовим прогнозом аналітиків банку, в 2021 році середньорічний показник споживчої інфляції складе 7,3% – майже в три рази більше, ніж очікуваний показник середньорічної інфляції цього року (2,7%).

У банку припускають, що в умовах, що склалися Нацбанк буде змушений підвищити облікову ставку в першому кварталі 2021 року. Також на підвищення гривневих процентних ставок вплине висока потреба держави в рефінансуванні боргу. На думку авторів звіту, це буде відчуватися по крайней мере в перші шість місяців 2021 року (Коли середньомісячний обсяг гривневих ОВДП до погашення в два рази більше, ніж у попередній рік).

Дефіцит зовнішньої торгівлі з 2021 року розшириться до 6,5% ВВП, згідно з базовим прогнозом аналітиків. У поточному році він становить 1,5% ВВП, в період з 2017 по 2019 рік він перебував у діапазоні 7,8-8,7% ВВП. Випереджаючого зростання імпорту посприяє відновлення внутрішнього попиту.

З одного боку, ця тенденція буде формувати посилення девальваційного тиску на гривню. З іншого боку тенденція буде істотно компенсуватися посиленням припливу іноземної валюти по фінансовому рахунку платіжного балансу.

Середньорічний курс в базовому прогнозі складе USD / UAH 28,6.

Зростання номінального ВВП очікується на рівні 13%, що на думку авторів прогнозу сприятиме стабілізації державних фінансів. Таким чином, при збереженні відповідальної фіскальної політики Україна може перейти до скорочення дефіциту державних фінансів, закріпивши відношення держборгу до ВВП на рівні 62-63% і створивши передумови для його зниження в 2022 році.

Серед основних макроекономічних ризиків в Альфа-Банку все ще називають погіршення епідеміологічної ситуації (і посилення карантину), відчутне послаблення зовнішнього попиту на товари українського експорту, розбалансування державних фінансів і неможливість залучити зовнішнє фінансування.

Нагадаємо, названа країна з найбільшою кількістю мільярдерів.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*