Службовець із Закарпаття переправляв через кордон 16 кг золота, велику кількості цигарок та готівки, – ДБР (ФОТО, ВІДЕО)

У контрабандних схемах брали участь співробітники українського посольства в Польщі. Вони спіймалися на перевезенні службовим мікроавтобусом золота, доларів, євро, злотих, а також тютюнових виробів.

У двох посадових осіб МЗС України, які перевозили контрабанду з Польщі, виявили, крім золота і валюти, ще й більш ніж 8,8 тисячі блоків із сигаретами, орієнтовна собівартість яких, за попередніми підрахунками, становить близько 1,5 млн гривень, повідомляє прес-служба Державного бюро розслідувань. 

Контрабандою займалися діючі і колишні співробітники посольства України в Польщі, а також військовослужбовець Управління Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області. Вони незаконно перевозили товари з України в країни ЄС, використовуючи дипломатичні імунітети і привілеї, а також службовий транспорт. 

“Водій посольства України в Республіці Польща і один із секретарів представництва МЗС України перевозили товари підакцизної групи на службовому вантажно-пасажирському мікроавтобусі. До зазначеної діяльності були залучені працівник Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в Закарпатській області й екс-співробітник посольства, а також його син – діючий аташе з консульських питань посольства України в Польщі”, – йдеться в повідомленні. 

Мікроавтобус був зупинений при виїзді з пункту пропуску 28 лютого. Під час обшуку в транспортному засобі виявили: 140 тисяч доларів США, 67,2 тисячі євро, 11,6 тисячі польських злотих, 16 кілограмів золота, а також 8 826 блоків із сигаретами.

Орієнтовна собівартість вилучених тютюнових виробів, за попередніми підрахунками, становить близько 1,5 млн гривень.

Нагадаємо, що 57-річному іршавчанину загрожує п’ять років в’язниці – відомо, що він накоїв.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*