Срібло з різних країн: У Швеції знайшли унікальний скарб епохи вікінгів

Були розпочаті розкопки, в результаті яких вчені знайшли великий скарб.

П’ять років знадобилося Державного антикварному відомству, щоб, нарешті, виплатити фермеру з острова Готланд нагороду, належну за законом за виявлення скарбу часів вікінгів, передає Ukr.Media.

У 2012 році на дорозі, що проходить повз його земельної ділянки, йшли будівельні роботи та викопана земля перевозилася з одного місця на інше. Одного разу, опинившись там, фермер помітив, що в однієї з куп землі щось блиснуло. Підійшовши ближче, і розгріб землю і виявив частину мідної судини, золоту монету срібну голку від круглої пряжки. Про свою знахідку він повідомив в Готландский музей.

На місце одразу ж прибули археологи і ретельно досліджували його металошукачами. Потім були розпочаті розкопки, в результаті яких вчені знайшли великий скарб. Він знаходився в ємності з декількох шарів тонкої міді з кришкою заввишки 7,5 см і колом 38,5 див. Загальна вага дорівнював 1,7 кг

Скарб в основному складався з монет практично всіх відомих на той момент країн, але, крім них, там ще були шматки срібла і кілька більш або менш добре збережених срібних предметів. Як показав хімічний аналіз, у багатьох з них було дуже високий вміст срібла.

За словами експертів, це була вкрай незвичайна знахідка, оскільки скарбів, що відносяться до часу вікінгів, саме в цьому місці на острові було знайдено дуже мало.

І ось тепер готландец отримає належну йому винагороду, що дорівнює майже 400 тисяч крон (47,4 тисяч доларів). Таке рішення прийняло Державне антикварну відомство. Певна їм сума була розрахована виходячи з «економічної цінності монет і предметів скарбу.

Готланд незмінно приваблює шукачів скарбів. Дві третини срібних скарбів епохи вікінгів в світі — тисячі кілограмів срібла і десятки тисяч монет — були знайдені саме на цьому острові.

За шведськими законами, всі предмети, знайдені при розкопках, повинні бути передані державі, навіть якщо їх виявили у приватних володіннях. Вивіз археологічних цінностей з країни карається роком тюремного ув’язнення. Ось вже багато років на острів заборонено привозити з собою металошукачі.

Нагадаємо, закарпатська співачка Мирослава Копинець представила новий кліп.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*