США направили в Чорне море два есмінці

Сполучені Штати направили в акваторію Чорного моря свої кораблі, “щоб підтримати Україну”.

Американські ракетні есмінці Donald Cook і Roosevelt, пройшовши протоку Гібралтар, увійшли в акваторію Середземного море. Про це повідомляє Інтерфакс Україна з посиланням на британських спостерігачів. 

Повідомляється, що кораблі, оснащені крилатими ракетами Tomahawk з дальністю дії 1,6 тис. км і системою протиракетної оборони Aegis, раніше вийшли з військово-морської бази Роте в Іспанії, прямуючи в Чорне море. 

За даними МЗС Туреччини, кораблі повинні увійти в Чорне море 14 і 15 квітня. Вони пробудуть там до 4-5 травня. 

“Туреччина відповідно до конвенції Монтре повідомила РФ про плановий прохід військових кораблів США в Чорне море”, – повідомили в посольстві Росії в Анкарі, передає інформаційне агентство.

”Повідомлення дипломатичними каналами було послане нам 15 днів тому про те, що американські кораблі увійдуть в Чорне море в рамках конвенції Монтре”, – йдеться в повідомленні МЗС Туреччини.

За його даними, кораблі пробудуть там до 4-5 травня. Roosevelt і Donald Cook поряд з аналогічними есмінцями Ross і Arleigh Burke, розміщеними на постійній основі в Європі на іспанській військовій базі в Роте, разом з наземними базами ПРО Aegis в Польщі і Румунії є складовими частинами програми побудови європейської поетапної адаптивної системи протиракетної оборони. 

Згідно з конвенцією Монтре, час перебування кораблів нечорноморських країн в акваторії Чорного моря обмежене 21 добою. 

Нагадаємо, Guardian про російські війська на кордоні України: “Це серйозно”.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*