Стартери бензинових двигунів. Як вибрати та на що звертати увагу.

Стартер бензинового двигуна – це деталь, яка виконує лише одну роль. Він розкручує вал двигуна для подальшої роботи. Стартери можна розділити на два основні види, це ручні та електричні. Почнемо з першого виду. Ручний стартер, в народі шморгалкою, має дуже просту конструкцію і складається з ручки, шнура і храповика. Стартер безпосередньо з’єднується з коленвалом і за допомогою натягування шнура, колінвал приводить у рух поршень усередині циліндра. У свою чергу, котушка запалювання через свічку подає іскру в камеру з паливно-повітряною сумішшю, тим самим займає її і призводить колінвал в рух без участі стартера. Слід розуміти, що чим сильніший бут ривок шнура, тим краще ймовірність запустити двигун. Такий спосіб дуже простий, проте вимагає застосування фізичної сили, що завжди зручно, якщо транспортом користується дитина.
Другий вид стартерів – це електричний. Його застосування дуже просте, слід лише повернути ключ запалення, а електронна система сама заведе двигун. Електростартер у своїй конструкції набагато складніший, ніж ручний, звідси висока його ціна. По суті це звичайний електродвигун. Принцип його роботи полягає в тому, що акумулятор подає пусковий струм на вхідний контакт стартера, електричний струм проходить певний цикл усередині стартера і замикається з мінусової клемою акумулятора, що і приводить в рух якір стартера з шестернею. Та, у свою чергу, з’єднується з колінвалом двигуна, а далі все за тим же принципом, що і ручний стартер. Для того, щоб після заводу двигуна, стартер перестав працювати, на ньому встановлюється так зване реле стартера, що втягує, і при відпусканні ключа запалювання, воно становить заводну шестерню у вихідне положення. Далі двигун працює без участі стартера.
Якщо з ручними стартерами все просто і зрозуміло, електричні стартери можуть мати різний вигляд і модифікації в залежності від моделі транспорту. У квадроциклах можуть встановлюватися електростартери, які рухають коленвал за допомогою з’єднання шестерні з маховиком, а бувають які кріпляться безпосередньо до двигуна, а колінвал входить всередину стартера.
Чи можна замінити ручний стартер двигуна електричним? Так можна! Одна при підборі електростартера необхідно враховувати характеристики двигуна і самого транспорту. Так як не всі стартери можуть підійти до певної моделі за принципом встановлення, кріплення та з’єднання з маховиком. Тому перш ніж зробити заміну, необхідно детально вивчити це питання або вдатися до допомоги профільним фахівцям

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*