Суд заблокував низку українських сайтів

Через позов колишнього керівника Спецтехноекспорту Павла Барбула суд заблокував доступ до 12 видань.

Рішенням Печерського райсуду Києва в Україні заблоковано 12 інтернет-видань, пише Главком, який також опинився в цьому списку.

“Суддя Печерського районного суду Тетяна Ільєва прийняла рішення накласти арешт на майнові права інтелектуальної власності низки інформаційних видань: зокрема Главком, Апостроф та інші ЗМІ”, – йдеться в повідомленні.

Ще 18 лютого суддя Печерського суду наклала арешт на майнові права інтелектуальної власності доменних імен 12 видань через позов колишнього керівника Спецтехноекспорту Павла Барбула.

Суд постановив всім інтернет-провайдерам і мобільним операторам на території України блокувати їхню роботу.

Зазначається, що в поліції претензії Барбула вважають безпідставними і прийняли рішення про закриття кримінальної справи у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення.

Незважаючи на це, 24 березня деякі мобільні оператори, а також інтернет-провайдери заблокували доступ до 12 видань.

Видання, що потрапили під блокування, мають намір відстоювати свої права в суді.

Зазначимо, схема блокування вперше була випробувана у випадку із сайтом Корреспондент.net, коли суд ухвалив заблокувати сайт через статтю в розділі блоги, за який редакція не несе відповідальності.

23 липня 2019 року скандальний суддя Сергій Вовк виніс рішення, яким зобов’язав українських інтернет-провайдерів і мобільних операторів блокувати 18 веб-ресурсів, серед яких виявився і розділ блогів Корреспондент.net.

У рішенні Вовка блокування сайтів було назване “накладенням арешту на майнові права інтелектуальної власності, які виникають у користувачів мережі Інтернет при використанні цих веб-сайтів, шляхом зобов’язання інтернет-провайдерів закрити до них доступ”.

Таким чином через суди намагалися заблокувати інформацію – розслідування громадських активістів.

Рішення, яке зобов’язує провайдерів блокувати інформаційні сайти, серед яких і blogs.korrespondent.net, суперечило чинному законодавству України та міжнародним стандартам у сфері захисту свободи слова, зазначали юристи Лабораторії цифрової безпеки.

Нагадаємо, на Закарпатті судитимуть працівника ”Укразалізниці”: відомо причини.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*