“Третя за тиждень”: будинок закарпатки атакують змії (ФОТО, ВІДЕО)

Мешканка села Великі Ком’яти поділилася в мережі відео з незвичними червонокнижними гостями.

Відео та світлини “гнучких” гостей на своєму порозі показала мешканка В.Ком’ят Наталія Кобаль.

“Як вам така квартирантка? Третя за два тижні….

Цю зустріла під дверима у дім.

Кажуть, що мідянки…

І як пояснити, що вони в мене на обійсті не бажані?”, – написала авторка допису.

Довідково:

Мідя́нка звичайна (Coronella austriaca) — неотруйна змія з роду Мідянок родини Полозові (Colubridae).

Загальна довжина зазвичай не перевищує 600-700 мм, хоча іноді може бути і більше. Хвіст у 4,0-6,5 разів коротший за тулуб. Лусочки на спині гладенькі. Черевні щитки утворюють на боках черева добре помітні ребра. Черевних щитків налічується 150-200 (у самців 150-182, у самок 170-200), підхвостових – 40-70.

Характерна особливість мідянки, яка дозволяє відрізнити її від інших змій європейської фауни – темна смуга, що проходить від ніздрі через око до кута рота або навіть на боки шиї.

Забарвлення спинної сторони дуже мінливе (сіре, сіро-буре, коричнево-сіре, червоно-буре, мідно-червоне – звідси українська назва “мідянка”). Зрідка трапляються чорні особини (меланісти). У самців переважають червонуваті відтінки, у самок – буруваті. Рисунок тіла доволі мінливий, зазвичай він складається з 2-4 рядів плям, що розташовуються уздовж спини (вони можуть бути не чіткі). На шиї наявні дві смуги або плями, що зливаються на потилиці. Голова зверху одноколірна (темна) або з доволі характерним малюнком у вигляді вирізаної біля очей дуги з ламаною лінією. Райдужка ока нерідко червона. Черевна частина тіла може бути забарвлена в сіруваті, білуваті, червонуваті відтінки з темними плямами та крапками або без них.

Ареал звичайної мідянки охоплює значну територію Європи. В Україні – повсюдно, але частіше в західних регіонах (зокрема, в Карпатах) і в Криму.

Занесена до третього видання Червоної книги України (2009) (категорія “вразливий” вид).

У коментарях одні радять не чіпати їх і тоді вони також не нападуть, також була порада звернутися до санепідемстанції за допомогою або ж завести їжачка.

Нагадаємо, що дівчинка з Рахівщини стала лауреаткою Всеукраїнської акції «Герой-рятувальник року» (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*