Три держави за добу: вийшов фільм, як Карпатська Україна проголосила незалежність

вийшла четверта серія історичного проєкту «10 Днів незалежності України».

Про це повідомили в Центрі досліджень визвольного руху.

«Останні 24 години ми прожили в трьох різних державах. Прокинулися в Чехословацькій Республіці. До вечора Карпатська Україна була вільною країною. Наступного дня прийшли мадярські вояки», — ці рядки належать британському журналісту Майклу Вінчу.

І стосуються вони важливої дати в нашій історії — 15 березня 1939 року, коли проголосили створення Карпатської України. Протрималася держава недовго — всього один день.

Цей день був радісним і трагічним водночас.

У невеликому гімназійному спортзалі Хуста проголошували створення нової держави — Карпатської України. Це була давно омріяна незалежність, на котру українці, що проживали тут, сподівалися століттями.

Проте неподалік від міста вже наступали угорські війська, яких всіма силами намагалася стримати група карпатських січовиків. Вони тримали останню барикаду держави як от-от мала створитися. І це все попри погане озброєння, слабкий вишкіл і той факт, що їх було значно менше.

Незалежність Карпатської України проголосили, а вже через день у  місто ввійшли угорські військові і нова самопроголошена держава припинила своє існування.

«Проголосивши нетривку самостійність місцеві українці продемонстрували всьому світові, що їхня земля — не чеська, не угорська і не польська, а саме українська» – говорить автор і ведучий проєкту Володимир В’ятрович.

Як за добу створили і втратили Карпатську Україну — дивіться у четвертій серії історичного проєкту «10 Днів незалежності України»

Нагадаємо, на Закарпатті стартував традиційний симпозіум скульпторів (ФОТО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*