Це законно, – МОЗ пропонує обов’язково вакцинувати освітян

Міністерство охорони здоров’я може примусити всіх освітян вакцинуватися. Віктор Ляшко запевнив, що обов’язкова вакцинація є законною і не суперечить правам людини.

Міністр охорони здоров’я під час засідання уряду попросив Кабінет міністрів України підтримати відповідне доручення, яке дозволить примусово вакцинувати вчителів, щоб подолати коронавірус. Про це повідомляє 24 канал.

За словами Ляшка, Європейський суд з прав людини підтримує таку ідею. Тому МОЗ пропонує започаткувати впровадження обов’язкової вакцинації проти COVID-19, зокрема для освітян, працівників Міністерств та місцевих ОДА.

ЄСПЛ підтвердив, що обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах і не суперечить конвенції про захист прав людини, – заявив Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ додав, що стаття №12 закону України про захист населення передбачає, що працівники окремих професій, які можуть поширювати інфекційні хвороби, підлягають обов’язковим щепленням проти таких хвороб.

Ляшко вважає, що вакцинація – це ефективний інструмент протидії коронавірусу, а сьогодні пандемія COVID-19 – це пандемія невакцинованих.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відповів, що наказ МОЗ про обов’язкову вакцинацію певних категорій професій набуде чинності у відповідності до чинного законодавства.

До слова, щоб прискорити темпи щеплення, Державна комісія доручила головам обласних державних адміністрацій забезпечити вакцинацію вчителів на місцях у школах.

Адже на тлі погіршення епідемічної ситуації в Україні посилили карантинні обмеження. Відтак, з 23 вересня усі регіони переходять у жовту зону.

Заклади освіти можуть працювати в очному режимі, але за умови, якщо 80% працівників там мають COVID-сертифікати (вакцинацію, негативний ПЛР-результат тестування чи довідку про одужання від коронавірусу).

Нагадаємо, що в Україні 99% жертв COVID не вакциновані – МОЗ.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*