Ціни на нафту пішли вгору

У квітні ринок отримає в 10 разів менше додаткових обсягів нафти, ніж очікував – лише 150 тисяч барелів на добу.

Світові ціни на нафту еталонних марок помірно зростають на рішеннях ОПЕК+ і перевищили рубіж $68 за барель. Про це свідчать дані торгів вранці в п’ятницю, 5 березня.

Так, травневі ф’ючерси на Brent на лондонській біржі ICE Futures зросли на $1,29 (1,93%) – до $68,03 за барель. У четвер цей сорт нафти подорожчав на $2,67 (4,2%) – до $66,74 за барель.

Вартість ф’ючерсу на WTI на квітень на електронній сесії на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) піднялася на $1,13 (1,77%) – до $64,96 за барель. За підсумками попередньої сесії ці контракти подорожчали на $2,55 (4,2%) – до $63,83 за барель, що є найвищим значенням з 30 квітня 2019 року.

Спред між актуальними контрактами на марки Brent і WTI складає $3,07 на користь Brent.

Напередодні міністри країн ОПЕК+ несподівано для ринку відмовилися від збільшення видобутку нафти в квітні на 500 тис. барелів на добу (б/д), а Саудівська Аравія продовжила власні добровільні обмеження в 1 млн б/д ще на місяць, пообіцявши повернути ці обсяги на ринок тоді, коли вважатиме за потрібне. Росія і Казахстан знову отримали винятки з правил і можуть наростити видобуток з квітня, повідомляє Інтерфакс.

Таким чином, в наступному місяці ринок отримає в 10 разів менше додаткових обсягів нафти, ніж очікував – лише 150 тис. б/д.

Несподівана відмова ОПЕК+ від нарощування видобутку спровокувала підвищення прогнозів для вартості нафти аналітиками низки банків. Так, Goldman Sachs підвищив прогноз ціни Brent на $5 за барель і очікує її підйому до $80 за барель в третьому кварталі. Аналітики JPMorgan, Australia & New Zealand Banking Group, а також Citigroup також поліпшили прогнози для вартості Brent.

У центрі уваги трейдерів – сесія Всекитайських зборів народних представників (ВЗНП), яка проходить в Пекіні, в ході якої вже був встановлений цільовий показник зростання ВВП КНР на цей рік на рівні 6%. В рамках п’ятирічного плану, оголошеного владою Китаю, країна буде нарощувати запаси нафти і газу, а також має намір диверсифікувати джерела поставок енергоносіїв.

Нагадаємо, що у “Закарпатгазі” розповіли, чому їхній газ такий дорогий.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*