У Чехії збільшилася кількість важких випадків Covid-19

У неділю число пацієнтів з важкою формою Сovid-19 зросла до 1728, що на 155 більше, ніж тиждень тому. 

7979 чоловік були госпіталізовані, що майже на 500 осіб більше, ніж у попередню неділю. Це випливає з даних на сайті МОЗ. У неділю поширення Сovid-19 сповільнилося. Було підтверджено 3923 випадків зараження, що на 660 випадків менше, ніж у попередню неділю. Трохи знизилася і частка нових випадків в загальній кількості виконаних тестів, – пише aroundprague.

Число госпіталізованих за останні тижні різко зросла. За даними відомства, на кінець січня їх було близько 5,5 тис. Минулого тижня, у вівторок, 2 березня, кількість госпіталізацій перевищило 8,5 тис., Що є максимальним показником з початку епідемії в березні минулого року.

Крім того, в статистику міністерства не включені пацієнти, у яких не виявляються симптоми коронавируса після десяти днів. Таким чином, кількість зайнятих лікарняних ліжок вище. Сьогодні вранці, як і раніше, було вільно тільки 14% ліжок у відділеннях інтенсивної терапії (ICU) і анестезіології та реанімації (ARO) і 25% стандартних ліжок з киснем.

Цей тиждень буде найважливішою з точки зору зайнятості ліжко-місць у відділенні інтенсивної терапії, заявив міністр охорони здоров’я Ян блатних в неділю в чеській телевізійній програмі Otázky Václava Moravec. За словами блатні, є сотні резервних ліжок, але проблема в нестачі персоналу. Міністр хоче вирішити ситуацію, викликавши амбулаторних фахівців і медиків.

У неділю зростання числа заражень коронавірусів в Чехії сповільнилося. Крім загальної кількості нових випадків, частка позитивних тестів впала до 32,8%. У суботу частка знову підтверджених випадків від числа тестів склала 42,2%, а в попередню неділю – близько 34%. Було проведено більше 10 тис. Тестів ПЛР і більше 30 тис. Тестів на антигени. Всього було протестовано більше людей, ніж тиждень тому.

З 27 грудня минулого року в Чехії почали робити щеплення від Covid-19. З тих пір до вечора неділі було введено в цілому близько 830 тис. Доз вакцини, і більше 262 тис. Чоловік вже отримали обидві дози. У неділю було введено 9578 доз, що приблизно в три рази більше, ніж в попередню неділю. Однак кількість вакцинованих у вихідні дні було все ще значно нижче, ніж в будні дні, коли минулого тижня щодня вводили майже 35 тис. Доз вакцини. Минулого тижня міністр блатних закликав прискорити вакцинацію по вихідним. У березні блатних хоче забезпечити щоденну вакцинацію не менше 35 тис. Доз вакцини, а в квітні навіть 100 тис. Доз.

З 1 березня минулого року, коли в Чехії були зареєстровані перші випадки зараження коронавірусів, в цілому підтверджено 1,3 млн випадків захворювання Covid-19. За даними відомства, в даний час хворіють понад 168 тис. Чоловік. За всю епідемію від Covid-19 померла 21 882 особи. Найбільша кількість спалахів за останній тиждень відбулося в районі Коліна, де за останні сім днів було виявлено тисячі двісті сімдесят-два випадки захворювання на 100 тис. Жителів.

Індекс протиепідемічної системи PES, який спочатку регулював заходи проти поширення коронавируса, на сьогоднішній день залишився на рівні 76 балів. З 14 лютого він тримається на рівні вищого, п’ятого рівня ризику. Так зване репродуктивне число, що показує середнє число людей, що заразилися від одного інфікованого, впало з 1,03 до 1,01.

Нагадаємо, в Чехії будуть платити людям, які перебуватимуть на карантині або самоізоляції.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*