У Німеччині підрахували втрати від пандемії – DW

Викликана поширенням коронавірусу криза стала безпрецедентним шоком для німецької економіки.

Німецький інститут економіки (IW) оцінив скорочення валового внутрішнього продукту Німеччини за весь період пандемії в близько 250 мільярдів євро, заявив директор інституту Міхаель Гютер, повідомляє DW.

За підрахунками експертів, в першому кварталі 2021 року локдаун обійдеться німецькій економіці в близько 50 млрд євро.

Гютер зазначив, що викликана поширенням коронавірусу криза стала безпрецедентним шоком для німецької економіки. І хоча фінансова допомога від держави і програма скороченого робочого часу, яка часто дозволяє уникнути звільнень, і допомогли запобігти гіршим наслідкам, однак виплати час від часу здійснювалися зі значними затримками.

За словами Гютера, в Німеччині зараз є близько п’яти тисяч так званих “зомбі-підприємств”, які існують завдяки фінансовій допомозі від держави або тільки тому, що в країні тимчасово скасували обов’язок про оголошення банкрутства неплатоспроможними компаніями.

Незважаючи на це, за даними директора IW, протягом 2020 року близько 16 300 підприємств у Німеччині оголосили про банкрутство.

З іншого боку, багато підприємств у Німеччині за цей період змогли заощадити чималі кошти – наприклад, за рахунок скорочення кількості відряджень за кордон і всередині країни.

За підрахунками Німецького об’єднання ділового туризму, від початку пандемії німецькі компанії заощадили близько 50 млрд євро через скасування відряджень. Кількість останніх скоротилася майже на 90%.

Нагадаємо, до уваги заробітчан: які країни Європи відчинені для українців в умовах Covid-кризи.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*