У Польщі очікують наплив українських медиків

Країни ЄС через відсутність медперсоналу, підсилену коронавірусом, спрощують працевлаштування іноземних медиків.

Влада Польщі прогнозує, що в 2021 році через спрощену процедуру отримання дозволу на роботу для працівників охорони здоров’я із-за меж Європейського Союзу, кількість службовців сфери охорони здоров’я з України, які бажають працювати в Польщі – збільшиться. Про це пише польське видання Puls Biznesu

За даними польських ЗМІ, у 2020 році в польській системі охорони здоров’я і соціальної допомоги працювало понад 4,2 тисячі осіб з України. За даними Міністерства розвитку, праці та технологій, в минулому році роботу в Польщі знайшов 41 лікар з України, зате в 2019 році таких осіб було 27, що означає 70-відсоткове зростання. Щодо українських медсестер, то в 2020 році в Польщі їх працевлаштувалося тільки 11, а в 2019 – 10. 

Однак, як зазначає видання, оптимізму додає факт, що медики зі східного кордону вже давно висловлювали готовність приїхати до Польщі на роботу, але цьому перешкоджали жорсткі правові положення. Однак цей бар’єр, як уже згадувалося раніше, усунули. 

Всього в Польщі зараз працює 142 000 лікарів і майже 38,5 тис. лікарів-дантистів. З показником 2,4 медика на тисячу жителів Польща знаходиться на одному з останніх місць в Європі. За підрахунками Верховної палати лікарів, країні не вистачає: 68 000 лікарів. Тому кадровий дефіцит могли б поповнити фахівці з-за кордону. 

На цей момент в країні над Віслою працюють 1594 лікарі-іноземці. 318 з них є вихідцями з країн Євросоюзу, а 1276 – з  різних куточків світу (наприклад, Мавританії, Шрі-Ланки, Танзанії, Руанди, Непалу). Але найчисленнішу групу складають українці (550), білоруси (330) і росіяни (57). 

Нагадаємо, громадяни Польщі масово відмовляються вакцинуватися AstraZeneca.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*