У світі ціни на продукти зросли найбільше з 2014 року

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) оприлюднила дані зростання вартості харчових продуктів за допомогою індексу споживчих цін. У структурі відзначили, що світові ціни зростають вже 10 місяць поспіль й не мають ніяких ознак уповільнення.

Оцінка індексу цін на продовольчі товари не лише невпинно росте вже протягом 10 місяців, але й досягла свого найвищого рівня з 2014 року. Як повідомляє FAO у березні індекс цін продовольства на 2,1% вище ніж у лютому й становить 118,5 пунктів.

За березень 2021 року індекс споживчих цін зріс у ряді харчових продуктів:

  • Рослинна олія на 8%, також зросла ціна і на соєву олію, а в FAO відзначили, що це рекордний показник майже за десять років.
  • Молочна продукція на 3,9% у порівнянні з попереднім місяцем. Варто відзначити, що скорочення пропозиції масла на ринку, призвела до високих цін на продукцію.
  • М’ясні продукти на 2,3%.

Проте, не на всі продукти індекс цін зріс, у FAO відмітили й деякі харчові сектори, де навпаки відбулось спадання:

  • Зерно – скоротився на 1,8%, проте навіть з такими показниками індекс у порівнянні з березнем 2020 року залишається на 26,5% понад торішню ціну.
  • Цукор – індекс скоротився на 4%.

Що таке індекс цін на продовольчі товари

Індекс цін на продовольство FAO (FFPI) – це показник щомісячної зміни світових цін на продуктовий кошик. Він складається з середнього значення індексів цін п’яти товарних груп, зважених за середньою часткою експорту кожної з груп за 2014 – 2016 роки, розповідають у FAO.

Нагадаємо, газ у світі подорожчав до максимуму з 2018 року.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*