У Виноградівській РЛ майже не залишилося ліжок у відділеннях з інфікованими пацієнтами

Про це повідомив Голос Карпат.

Закарпатські лікарні переповнені хворими на коронавірус. Не виняток і Виноградівська районна лікарня. Для того, щоб прийняти усіх захворівших, під хворих на COVID-19 тут перепрофілювали три відділення: терапевтичне, пульмонологічне та кардіологічне. Це крім інфекційного, яке є профільним для цього захворювання.

176 лікарняних ліжок для хворих на коронавірус пацієнтів заповнені на 95%. Медики кажуть, що щодня у «ковідних» відділеннях проходять лікування не менше 150-ти пацієнтів.

«Дуже велика кількість хворих знаходиться на кисневому забезпеченні. Це все важкі хворі. Перебіг хвороби набагато важчий, ніж в попередні хвилі. Реанімація заповнена на 100% і, практично, немає такого щоб реанімаційне ліжко було вільним. Тільки звільняється – і одразу поступає новий хворий.

Нажаль, нам доводиться обирати, кого госпіталізувати в стаціонар, а кого відправити на амбулаторне лікування. Важкий, але важливий вибір, щоб ми змогли забезпечити киснем тих, кому він дійсно потрібен», – коментує ситуацію в районній лікарні головний лікар Олександр Милюков.

Лікар додає, найбільша проблема у тому, що люди не хочуть дотримуватись карантину, дехто, навіть зараз, вірити в небезпеку коронавірусу.

«Зараз дуже багато інформації як себе вберегти і, найголовніше, щоб люди цього дотримувались. Нажаль, вже багато хто пересвідчився, що хвороба існує. Якщо раніше, коли почалась епідемія, то люди питали один в одного «чи знаєш ти когось хто захворів?», то зараз таких людей практично немає. Коронавірус зачепив багато сімей», – каже лікар.

Найпростішими рекомендаціями, що можуть допомогти зупинити поширення COVID-19 є:
 – часто мийте руки милом і водою або використовуйте спиртовмісний антисептик для рук;
 – тримайтеся на безпечній відстані від усіх, хто кашляє або чхає;
 – вдягайте маску, якщо дотримуватися дистанції неможливо;
 – не торкайтеся очей, носа або рота;
 – під час кашлю або чхання прикривайте ніс і рот зігнутим ліктем або серветкою;
 – не виходьте з дому, якщо погано почуваєтесь;
 – якщо у вас лихоманка, кашель і вам важко дихати, зверніться до лікаря.

Що означає «червона» зона?

З 00 годин 00 хвилин 8 березня Закарпаття опиниться «червоній зоні». Таке рішення прийняли в суботу, 6 березня, після позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, за результатами якого області присвоїли «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Це означає, що до обмежень «помаранчевої» зони додається зупинка руху громадського транспорту, роботи закладів освіти, культури, громадського харчування, торгових центрів тощо. Крім того, з 8 березня залізничні каси припиняють продаж квитків на потяги в напрямку Закарпаття.

У «червоній» зоні діятимуть жорсткі обмеження, як під час січневого локдауну: буде заборонено працювати закладам харчування, розважальним закладам, ТРЦ, кінотеатрам, театрам, закладам освіти (крім дитячих садочків і перших класів у школах), спортзалам, ринкам. Однак будуть працювати банки, аптеки, заправки, ветеринарні магазини, усі продовольчі магазини. Ці обмеження додаються до вже діючих обмежень «зеленої», «жовтої» і «помаранчевої» зон:

Коронавірус у цифрах

Офіційно пандемія коронавірусу у світі триває у майже рік. Всесвітня організація охорони здоров’я її оголосила 11 березня 2020 року.

Станом на 7 березня 2021 року у світі зареєстровано понад 117 мільйонів випадків інфікування СOVID-19. Зараз хворіють 21,8 мільйонів осіб. Померли – 2,6 мільйони людей.

В Україна з початку пандемії і до сьогодні усього було зареєстровано 1,4 мільйони підтверджених випадків захворювання на коронавірус, з них 7 167 нових інфікувань за минулу добу. Зараз хворіють 177 тисяч осіб. Померло – 27 тисяч хворих.

У Закарпатській області усього було зареєстровано 44 007 інфікування коронавірусом. За останню добу – 503 випадків. Від СOVID-19 померло 989 осіб.

В Україні триває кампанія вакцинації від коронавірусу. З моменту її початку першу дозу отримали 17 037 оcіб. За минулу добу було щеплено 1 279 осіб.

Нагадаємо, що на Закарпатті помер відомий лікар.

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*