Угорщина заблокувала виділення Україні 500 млн євро військової допомоги ЄС – ЗМІ

Угорщина заблокувала виділення Україні сьомого траншу в розмірі 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру, який спрямовується на військову допомогу.

Угорщина заблокувала виділення Україні 500 млн євро військової допомоги ЄС. Як повідомляє “Європейська правда” з посиланням на RMF FM, вето Будапешта викликає все більше обурення серед дипломатів ЄС, оскільки воно не має жодного обґрунтування, окрім того, що сприяє Росії. Очікується, що країни Європейського Союзу тиснутимуть на Будапешт у понеділок на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мобілізація жінок: кому заборонено виїжджати за кордон до кінця війни

Однак у ЄС є і запасний план – його вже задіювали, коли Угорщина блокувала 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні на початку грудня 2022 року.

Тоді Євросоюз ухвалив рішення, яке дозволило б надавати цю допомогу в обхід Угорщини. Цього було достатньо, щоб Угорщина поступилася, і пакет допомоги врешті-решт був ухвалений 27-ма країнами ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Війна може закінчитися просто сьогодні, це може зробити лише одна людина – амбасадорка США при НАТО

Тож якщо Будапешт не відмовиться від свого вето, ЄС також може ухвалити подібне рішення у 26 країнах, припускають співрозмовники RMF FM серед дипломатів у Брюсселі.

“Маленькій проросійській державі, яка має винятки з усіх санкцій, важко диктувати позицію всього ЄС”, – заявив один із них.

Бюджет Європейського фонду миру, сьомий транш якого на закупівлю зброї для України заблокований Угорщиною, становить 5,6 мільярда євро. На 2023 рік він був збільшений на два мільярди євро з можливістю подальшого збільшення до майже 11 мільярдів євро.

Нагадаємо, що відомо, хто не підлягає мобілізації у 2023 році і хто має право на відстрочку.

Слідкуйте за нами у Facebook та Youtube

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*