Угорська премія “Сільський будинок року” вперше дісталася хаті-музею із Закарпаття (ФОТО)

Угорську премію «Сільський будинок року» вперше отримав дім-музей із Закарпаття, а саме з села Великі Береги.

Премію від Асоціації краєзнавчих музеїв Угорщини вручили в місті Будайорш. Переможцю вручили нагороду президент асоціації Іболя Берецькі та представник державного секретаріату офісу прем’єр-міністра Угорщини Гейза Мучі.

Нагорода «Сільський будинок року» щороку присуджується діючому заміському будинку, який відіграє помітну роль у культурному житті регіону. Так, хата-музей у Великих Берегах розташована у колишньому фермерському будинку, побудованому в 1898 році.

Будинок складається з трьох приміщень, в ньому є комора, автентична піч. Внутрішній двір відокремлений від саду коморою для зберігання сіна, поруч розташований ботанічний сад імені професора Йожефа Сікури, де росте понад 500 видів рослин.

У 2004-му році колишній власник подарував цю селянську хату Закарпатському угорському інституту імені Ференца Ракоці ІІ. У закладі вирішили відкрити краєзнавчий музей.

Будівля знаходиться у центрі села, неподалік від реформатської церкви, і зберегла характерні для цієї місцевості архітектурні особливості. Варто зазначити, що ще у 1997-му році члени наукового студентського товариства народної архітектури політехнічного інституту імені Міклоша Ібла рекомендували місцевій владі надати їй статусу архітектурної пам’ятки.

Будинок-музей нині візуально показує як жили у давнину місцеві селяни і є місцем проведення різноманітних тематичних занять із збереження народних традицій та ремесел, в тому числі з відмого березького ткацтва. Ці заходи починаються восени з Дня збору врожаю винограду й завершуються навесні на свято Трійці. Музейні педагогічні заняття проводяться не лише угорською, а й українською мовами.

Нагадаємо, що 30-хвилинний фільм презентували в межах проєкту “Втрачений Ужгород” (ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*