Ужгородська інклюзивна кондитерська працює “онлайн” (ВІДЕО)

Майстер-клас із вирізання фруктів провели сьогодні в інклюзивній кондитерській в Ужгороді. Це перше заняття для вихованців проєкту “Золоті серця Закарпаття” з часу введення в області “червоної” зони, розповіла його керівниця Олена Логвіненко.

За її словами, під час посиленого карантину їм довелося працювати дистанційно та тільки навинос. Проте, через потребу вихованців кондитерської у спілкуванні вирішили провести майстер-клас з дотриманням всіх обмежень, повідомило Суспільне Закарпаття

Майстриня Юлія Клевецька навчає вихованців інклюзивної кондитерської карвінгу — художньому різьбленню на овочах і фруктах. За її словами, для людей з ментальними порушеннями проводить майстер-клас уперше. Каже: прочитала публікацію про пошук волонтерів для творчих занять з учнями кондитерської на сторінці “Золотих сердець Закарпаття” в Facebook.

“Я відгукнулася. Мене запросили, ми все обговорили. Принесли фрукти. Їх з дівчатами помили й почали вирізати. Зробили пелюстки, квіти. Ківі їм сподобалося вирізати. Для них це щось чарівне сьогодні було”, — розповіла Юлія.

На заняття прийшли вихованці Тетяна Кролікова та Інна Федаш. “Я різала фрукти: ківі, яблука. І на торт ставили. – Що зараз із цим тортом робитимете? – Їсти будемо”, — сказала Тетяна.

Інна Федаш вирізала ківі: “Теж допомагала. Фрукти ставила. Хотіла би зробити шоколадний торт. Багато не можна тортів їсти”.

За словами соціальної педагогині Олени Шип, до введення “червоної” зони працювали з учнями щодня з 9 до 15 години.

“Вдома їм сумно сидіти. Вони потребують спілкування живого між собою, зі мною, — пояснила Олена Шип. — І розвиток їм потрібен в будь-якому випадку. А вдома вони не висидять. Вони не можуть зараз виходити на кухню працювати. Вчимося ми тут, а вже практика трохи в нас затримується через карантин”.

Інклюзивна кондитерська зараз працює навинос. Випічку виготовляють троє волонтерів, випускників Ужгородського кулінарного коледжу. У зв’язку з карантином працюють позмінно. Раніше до роботи залучали вихованців “Золотих сердець”, — каже керівниця проєкту Олена Логвіненко. Але для того, аби вони працювали й надалі, потрібно знайти психолога.

“На кухню наша молодь не може зайти не тому, що їх не пускають, а тому, що ми вийшли з тестового режиму, в якому працювали раніше, — розповіла жінка. — Зараз хочемо поставити це в професійне русло. Ми чекаємо психолога в проєкт, який контролюватиме стан молоді з ментальними порушеннями для того, щоб ми розуміли, що ця робота покращує їх стан, а не погіршує. Тому це питання кількох днів”

Олена Логвіненко розповіла: отримані гроші за продану випічку витрачають на утримання кондитерської та організацію занять із вихованцями проєкту “Золоті серця Закарпаття”.

Нагадаємо, угорець зняв фільм про проблему відходів на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО).

Будьте першим...

Додайте коментар

Ваш email не буде опубліковано.


*